LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Serie A i thotë ‘jo’ transferimit te Barcelona

Ylli i Serie A i thotë ‘jo’ transferimit te Barcelona

Barcelona pritet të jetë e zënë në afatin kalimtar të verës, por Rafael Leao nuk do të kalojë në Kataluni.

Financat e Blaugranëve janë përmirësuar që nga fillimi i vitit 2024 dhe menaxherit të ri në krye të klubit do t’i jepet një buxhet solid për të punuar me të.


Klubi është i bindur se do të mbledhë fonde të mëtejshme përmes shitjeve të lojtarëve dhe lojtarëve të cilët do të largohen pas skadimit të kontratave.

Sulmuesi anësor i Milanit, Leao është shfaqur si një opsion i mundshëm për shkak të dëshirës për të shtuar më shumë gjerësi në sulmin e Barcelonës.

Zbulohet plani i Barcelonës për të nënshkruar me Rafael Leaon
Lexo po ashtu Zbulohet plani i Barcelonës për të nënshkruar me Rafael Leaon

Megjithatë, pavarësisht spekulimeve në rritje për një lëvizje në Spanjë, ose për të zëvendësuar potencialisht Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain, Leao ka këmbëngulur se besnikëria e tij mbetet e lidhur me San Siro.

“Në Milan ata më kanë ndihmuar të rritem si njeri dhe si lojtar. Unë nuk mund t’i lë ata. E ardhmja ime është në Milano”, ka thënë Leao.

Leao do të luajë në Ligën e Evropës ndaj Slavia Pragës, pas eliminimit të Milanit nga Liga e Kampionëve në fazën e grupeve.

Rivalët e Milanit, Interi janë favoritët për të fituar titullin e Serie A me 12 pikë epërsi në krye të tabelës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori