LAJMI I FUNDIT:

Ylli i MMA-së vdes vetëm pak ditë para një lufte të madhe

Ylli i MMA-së vdes vetëm pak ditë para një lufte të madhe

Ylli në rritje i MMA-së, Shalie Lipp, vdiq në moshën 21-vjeçare pas një aksidenti tmerri me makinë, vetëm disa ditë para një përplasje të ashpër.

Reklama

Luftëtarja nga Kolorado ishte një pasagjer në një aksident me dy automjete në Interstate 94 në Minesota.

Ajo ishte duke udhëtuar në një Chevrolet Malibu të vitit 2015, që thuhet se drejtohej nga 35-vjeçari Joseph Trottier nga West Fargo.

Ylli i ri ishte planifikuar të luftonte me Natalie Gage në ngjarjen kryesore të Ignite No Mercy 11 më 20 maj.

Lipp ishte pasagjerja e vetme nga dy automjeteve që nuk kishte vendosur rripin e sigurimit dhe Trottier me tre persona të tjerë të përfshirë dolën nga përplasja e tmerrshme të palënduar, ka bërë të ditur policia.

Ylli i ri ishte planifikuar të ndeshej me Natalie Gage në eventin kryesor të Ignite No Mercy 11 në Kent Freeman Arena në Detroit Lakes më 20 maj.

Vetëm një javë më parë, ajo e kishte paralajmëruar ndeshjen në faqen e saj në Instagram, me një video ku shfaqet në ring dhe stërvitje.

View this post on Instagram

A post shared by Shalie Lipp (@shalielipp)

Thuhet se ajo sapo ishte kthyer nga një muaj në Tajlandë për t’u stërvitur në MMA dhe Muay Thai.

Lufta e saj e fundit erdhi më 26 prill 2023, në Tajlandë, sipas Instagramit të saj. /Telegrafi/

 Rising MMA fighter Shalie Lipp, 21, was killed in a multi-vehicle accident near Moorhead, MN on May 7, 2023.

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori