Të gjithë shqiptarët e kanë ndjekur me krenari fitoren e Majlinda Kelmendit në ‘Rio 2016’.

Këtu nuk bëjnë përjashtim as personalitet e njohura të skenës, artit dhe sportit. Duke i shfrytëzuar rrjetet sociale, ata e kanë uruar heroinën tonë për medaljen e artë.

Më poshtë jua sjellim disa prej urimeve. /Telegrafi/

#Repost @tavnikcity with @repostapp ・・・ #GoldMedal #rio2016 #MajlindaKelmendi #ToniKuka #Faleminderit ?? ??

A photo posted by Twitter: @LyricalSon (@lyricalson) on Aug 7, 2016 at 1:41pm PDT

Urime Majlinda urime Kosova ?

A photo posted by bleromuharremi (@bleromuharremi) on Aug 7, 2016 at 1:18pm PDT

???

A photo posted by bleromuharremi (@bleromuharremi) on Aug 7, 2016 at 1:27pm PDT

Urime Kosovë ????? #proud

A photo posted by GETOAR SELIMI (@ghettogeasy) on Aug 7, 2016 at 1:42pm PDT

???? #MajlindaKelmendi #ToniKuka Krenar me ju .

A photo posted by Capital T (@truekapo) on Aug 7, 2016 at 1:29pm PDT

Suksese loçk! Bash me mujt njonen veshkë ta kisha dhan sonte veq per qef! Mi bo 3 copa! ??????????????

A photo posted by Bufi (@fatmirspahiu) on Aug 7, 2016 at 12:46pm PDT

A? #majlindakelmendi

A photo posted by Bufi (@fatmirspahiu) on Aug 7, 2016 at 1:25pm PDT

Krenaria jon #MajlindaKelmendi #Kosova

A photo posted by BurimOsmani (@dudafatherhoodgg) on Aug 7, 2016 at 12:37pm PDT

Bravooooooo Majlinda mburremi me ty??????????

A photo posted by Lorik Cana (@lorikcana) on Aug 7, 2016 at 1:14pm PDT

Kosova Champion Bravo ❤️Majlinda&Driton Made in Kosova Rio 2016

A photo posted by Vedat Bajrami (@vedatiofficial) on Aug 7, 2016 at 12:34pm PDT

#proud #majlindakelmendi

A photo posted by Jonida Vokshi (@jonidavokshiofficial) on Aug 7, 2016 at 2:30pm PDT

Urime urime majlinda????! @majlindakelmendi

A photo posted by Taulant Xhaka (@tx.34) on Aug 7, 2016 at 1:45pm PDT

Urime Kosovë proud of you #MajlindaKelmendi #GOLD

A photo posted by Blerim Destani (@blerimdestani) on Aug 7, 2016 at 1:43pm PDT

Urime @majlindakelmendi urime Kosovë

A photo posted by Ermal Fejzullahu (@ermal.fejzullahu) on Aug 7, 2016 at 2:11pm PDT

#GoldMedal #rio2016 #MajlindaKelmendi #ToniKuka #Faleminderit ?? ??

A photo posted by MC Kresha (@tavnikcity) on Aug 7, 2016 at 1:14pm PDT

Majlinda gjithkah dhe cdokund Reklama me e bukur per Kosoven dhe Shqiptaret

A photo posted by Genc Prelvukaj (@gencprelvukaj) on Aug 7, 2016 at 2:14pm PDT

Falemnderit Majlinda Kelmendi Falemnderit Driton Kuka Plot emocion per Medaljen e arte te Kosoves.

A photo posted by Genc Prelvukaj (@gencprelvukaj) on Aug 7, 2016 at 1:21pm PDT

Krenaria jon?? @majlindakelmendi

A photo posted by Shkenda Dubova (@shkendadubova) on Aug 7, 2016 at 2:02pm PDT

Qa po boni ju?

A photo posted by Fatos Kryeziu (@fatoskryeziu1) on Aug 7, 2016 at 1:42pm PDT