Ndërsa shumica e të famshmëve duan të bëjnë një titull për çdo detaj të vogël të jetës së tyre, ka nga ata që kanë arritur të mbajnë disa gjëra me pak rëndësi.

Të kesh gjak mbretëror, e të jesh një pasardhës i drejtuesve të mëdhenj politikë, disa të famshëm kanë të afërm kaq të famshëm e të papritur, saqë do ta kesh shumë të vështirë të besosh se ata me të vërtetë i përkasin të njëjtës familje!

Bright Side ka bashkuar një listë të këtyre personave të famshëm që kanë të afërm po aq të njohur, por vështirë se dikush e di këtë.

1. Johnny Depp dhe Mbretëresha Elizabeta II

Besoni apo jo, ylli i ‘Pirates of the Caribbean’ është në të vërtetë një kushëri i largët i mbretëreshës Elizabeta II. Të dy, Madhëria e saj dhe Depp zbritën nga Eduard III, duke e bërë Johnny vetë mbretëror.

2. Madonna dhe Hillary Clinton

Mbretëresha e popit ka rrënjë politike dhe nuk ka lidhje me askënd tjetër përveç Hillary Klinton. Sipas gjenealogjistit William Addams Reitwiesner, Madonna është kushërira e dhjetë e Hillary. Sa më shumë që dini!

3. Tom Hanks dhe Fred Rogers

Jo vetëm që Tom Hanks luajti një pjesë ikonike të Fred Rogers në xhirimin e fundit të “A beautiful Day” në lagje, por ai është i lidhur edhe me të! Sipas Hanks, të dy janë kushërinjtë e gjashtë.

4. Kate Middleton dhe Elle Fanning

Po, princesha Aurora është një princeshë edhe në jetën reale. Aktorja Elle Fanning dhe motra e saj, Dakota janë kushërirat më të largëta të Dukeshës Kate Middleton.

5. Larry David dhe Bernie Sanders

Jo vetëm që duken njësoj, por ato gjithashtu i përkasin së njëjtës familje. Komediani dhe shkrimtari i njohur Larry David është kushëriri i Bernie Sanders. Dhe, ashtu si bota, ata të dy ishin mjaft të tronditur kur morën vesh lidhjet e tyre!

6. Emily Blunt dhe Stanley Tucci

Mary Poppins e re në Hollywood është motra e kunatës së aktorit të famshëm të Hollywood-it, Stanley Tucci! Epo, ajo është e martuar me yllin John Krasinski.

7. Vera Farmiga dhe Taissa Farmiga

E famshme për rolin e hetuesit paranormal Lorrene Warren, Vera Farmiga është motra më e vjetër e Taissa, e cila për herë të parë fitoi njohjen përmes ‘American Horror Story’. Ata kanë një hendek moshe 21 vjeç midis tyre.

8. Carrie Fisher dhe Billie Lourd

Aktorja Billie Lourd është vajza e aktores legjendare, Carrie Fisher. Jo vetëm kjo, Lourd ka mjaft prejardhje – babai i saj është Bryan Lourd dhe gjyshja e saj askush tjetër përveç Debbie Reynolds!

9. Steven Spielberg dhe Jessica Capshaw

Steven Spielberg, krijuesi i filmave ikonikë si Jurassic Park dhe Jaws, dhe Jessica Capshaw e Grey Anatomy janë të lidhura! Si? Ata janë njerkë dhe bijë!

10. Ralph Fiennes dhe Prince Charles

Lordi Voldemort i Harry Potter është kushëriri i tetë i Princit Charles në jetën reale. /Telegrafi/