LAJMI I FUNDIT:

Yjet e Real Madridit nuk kursejnë asgjë në testimin e modelit të ri të BMW

Yjet e Real Madridit nuk kursejnë asgjë në testimin e modelit të ri të BMW

Disa prej lojtarëve të Real Madridit tashmë e dinë se çfarë është në gjendje të bëjë modeli më i ri i BMW-së: XM. Disa anëtarë të skuadrës spanjolle kanë marrë pjesë në BMË Driving Experience, në të cilin kanë mundur të testojnë cilësitë e SUV-së mbresëlënëse gjermane elektrike.

Thibaut Courtois, Dani Carvajal, Alvaro Odriozola, Lucas Vazquez, Antonio Rudiger dhe Fede Valverde shijuan fuqinë e BMW XM në të cilat ata ishin në gjendje të bënin gara.


Ambientet e Ciudad Deportiva de Valdebebas, një mjedis krejtësisht i sigurt për kryerjen e këtyre testeve, ishte fusha e betejës në të cilën lojtarët u përballën me njëri-tjetrin në garat e shpejtësisë, duke filluar nga një vend ku mund të kontrollonin kapacitetin e përshpejtimit të BMË XM dhe gjithashtu matën kohën e tyre në qarqet e drejtimit ku aftësitë e drejtuesit janë thelbësore.

Lucas Vázquez fue uno de los que mejores maneras demostraron al volante.

“Ai është i mrekullueshëm!”, “E kam djegur!”, “Tani po, eh?”. Fraza që vërtetojnë se futbollistët konkurruan dhe kaluan shumë mirë në ato testime dhe se ata shfrytëzuan në maksimum XM, megjithëse disa si Fede Valverde e morën më me qetësi: “Jam i qetë, se unë jam baba i një familjeje”, tha ai me shaka.

Lucas Vazquez dhe Dani Carvajal u dalluan për aftësitë e tyre vozitëse, të tjerë, si Antonio Rudiger vozitën vetëm sa për kënaqësi.

Për bardhezinjtë, kjo eksperiencë vozitëse u shërbeu edhe njohje me një makinë që mund ta zgjidhnin si mjet zyrtar për sezonin 2022-2023.

Los BMW XM fueron 'los otros' protagonistas del evento.

Ky është modeli i parë i krijuar nga BMË M që nga M1 mitik dhe, për më tepër, është makina e parë elektrike me vulën BMW M Gmbh.

BMW XM është një makinë hibrid plug-in (prandaj, mund të përdoret në modalitetin qind për qind elektrik) me jo më pak se 653 kuaj fuqi, gjë që e vendos atë në kulmin e performancës së markës gjermane. Përveç kësaj, ekziston një version special i kësaj makine, XM Red Label, i cili shkon edhe më tej për të arritur 748 kuaj fuqi, një rekord në historinë e BMW.

Pavarësisht se është mbi pesë metra i gjatë dhe peshon mbi dy tonë, XM shkon nga 0 në 100 km/h në 4.3 sekonda mbresëlënëse. Por, fytyra tjetër e tij është ajo e një automjeti efikas, pasi bateria e saj me kapacitet 25.7 kWh do ta lejonte atë të udhëtonte më shumë se 80 kilometra pa nevojë rimbushje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori