LAJMI I FUNDIT:

Xhuli reagon pas deklaratës kontroverse që në “çdo familje ka nga një pedofil”: Statistikat dhe shoqëria na tregojnë realitetin

Xhuli reagon pas deklaratës kontroverse që në “çdo familje ka nga një pedofil”: Statistikat dhe shoqëria na tregojnë realitetin
Foto: Juliana Nura/Instagram

Bukuroshja nga Drenica, Juliana Nura, ka reaguar me një video në InstaStory, duke sqaruar dhe ripërtërirë deklaratën e saj të bërë ditë më parë në një emision, ku ajo tha se “çdo familje e ka nga një pedofil”.

Deklarata e Xhulit ka shkaktuar një reagim të fuqishëm në rrjetet sociale dhe mediat rozë, duke bërë që debati të shpërqendrohet mbi këtë deklaratë të guximshme të saj.


Në reagimin e saj të dytë, finalistja e edicionit të parë të Big Brother VIP Kosovoa ka vendosur të shpjegojë thelbin e fjalëve të saj nëpërmjet një videoje të publikuar sot.

Juliana Nura befason me deklaratën: Çdo familje e ka një pedofil
Lexo po ashtu Juliana Nura befason me deklaratën: Çdo familje e ka një pedofil

Në pamjet e videos, Nura shfaqet në veturën e saj gjatë vozitjes, duke i përshëndetur fansat e saj dhe duke theksuar: “Mbajeni në mend që çdo gjë që e them unë është burim i një statistike, nuk janë mendimet e mia personale. Edhe pse ndoshta mua më kanë ndodhur ca gjëra personale që i flas, por nuk i them në bazë të gjërave personale që më kanë ndodhur. Por gjithmonë sipas statistikave, dhe sipas shoqërisë tonë se çfarë na ndodh”.

Në këtë mënyrë, Xhuli ka dëshmuar se deklarata e saj ishte e bazuar në të dhëna statistikore dhe realitetin shoqëror, duke mos e lidhur me eksperiencat personale. Në kohën kur temat e ndjeshme shkaktojnë shumë sensacion, Nura ka qenë e vendosur të kujtojë se çdo deklaratë e saj vjen nga një kontekst më i gjerë, i bazuar në analiza dhe hulumtime sociale.

Xhuli Nura: Do t'i futem ndoshta edhe politikës, dua që zëri im të dëgjohet dhe t'i përfaqësoj denjësisht gratë
Lexo po ashtu Xhuli Nura: Do t'i futem ndoshta edhe politikës, dua që zëri im të dëgjohet dhe t'i përfaqësoj denjësisht gratë

Reagimi i Xhulit ka lënë një ndjesi të qartë se ajo nuk ka ndërmend të tërhiqet nga deklaratat e saj edhe pse ato mund të jenë kontroverse. Në vend të kësaj, ajo ka bërë një përpjekje për të sqaruar qëllimin e saj dhe për të theksuar rëndësinë e bisedave të hapura mbi tema të ndjeshme në shoqëri. /Telegrafi/

Foto: Juliana Nura/Instagram

Në trend Magazina

Më shumë
Alby the Goat në lidhje të re dashurie pas eksperiencës në Big Brother VIP Kosova

Alby the Goat në lidhje të re dashurie pas eksperiencës në Big Brother VIP Kosova

Magazina
“Çorapet blu, kishin domethënien ‘qetësohu’”, Fifi dhe Sara tregojnë kodet që familjarët u dërgonin përmes rrobave në Big Brother VIP Albania

“Çorapet blu, kishin domethënien ‘qetësohu’”, Fifi dhe Sara tregojnë kodet që familjarët u dërgonin përmes rrobave në Big Brother VIP Albania

Magazina
“A do të martohesh me mua?” – Bardhi i propozon Sarës gjatë emisionit

“A do të martohesh me mua?” – Bardhi i propozon Sarës gjatë emisionit

Magazina
Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin "Coachella 2024"

Magazina
Ylli australian i TikTok-ut, Leah Halton tregon se si po e përballon famën e saj të re, pasi fitoi 700 milionë shikime për klipin 12-sekondësh

Ylli australian i TikTok-ut, Leah Halton tregon se si po e përballon famën e saj të re, pasi fitoi 700 milionë shikime për klipin 12-sekondësh

Magazina
Sara Gjordeni zbulon mallkimet tronditëse që mori për shtatzëninë, nga komentuesit kërcënues

Sara Gjordeni zbulon mallkimet tronditëse që mori për shtatzëninë, nga komentuesit kërcënues

Magazina
Kalo në kategori