Xhaka flet pas fitores në Kupën FA ndaj Lincolnit (Foto)

Granit Xhaka ka shfrytëzuar profilin e tij në Facebook për të folur për fitoren e Arsenalit në Kupë.

Arsenali ka arritur të fitojë me rezultat të thellë 5-1 ndaj ekipit inferior Lincoln City në çerekfinale të Kupës FA, duke siguruar kualifikimin në gjysmëfinale.

Arsenali kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup (Video)
Lexo po ashtu Arsenali kualifikohet në gjysmëfinale të FA Cup (Video)

Kjo fitore ka ngritur motivin e Topçinjve të cilët patën rënie morali pas eliminimit të turpshëm në Ligën e Kampionëve nga Bayerni.

Në këtë takim për 61 minuta luajti edhe mesfushori me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka, i cili pati një paraqitje solide, teksa falënderoj fansat për mbështetje.

Arsenal 5-0 Lincoln, notat e lojtarëve (Video)
Lexo po ashtu Arsenal 5-0 Lincoln, notat e lojtarëve (Video)

“Një falënderim i madh për të gjithë ju tifozët që na mbështetet sot”, ka shkruar Xhaka në profilin e tij privat në Facebook.

Ndryshe, Xhaka u ndëshkua edhe me kartonë të verdhë në këtë takim në minutën e 24. /Telegrafi/

Antonio Conte rikthehet në skenën e madhe, pranon ofertën e klubit në vështirësi

Ish-trajneri i Real Madridit bind Milanin, përparojnë negociatat mes palëve

Superkompjuteri simulon mbi 10 mijë herë rezultatin e Euro 2024, befason me shanset e fituesve të mundshëm

Arda Guler i dërgon mesazh të fortë Ancelottit pas golit në ndeshjen e parë si titullar në La Liga