Arsenali ka qenë shumë pranë fitores ndaj Watfordit, në javën e pestë në Ligën Premier.

Topçinjtë ishin duke udhëhequr 2-0 nga pjesa e parë, mirëpo në fund e humbën epërsinë duke barazuar 2-2.

E për këtë barazim ka folur edhe kapiteni i Arsenalit, Granit Xhaka që deklaroi se skuadra e tij ishte me fat që mori së paku një pikë nga ky takim.

“Gjithçka ishte në rregull pas pjesës së parë. Ishim të gjithë të lumtur, por dolëm e luajtëm aq keq në pjesën e dytë. Mund të themi se jemi me fat që po marrim një pikë”, tha Xhaka.

Arsenali lëshon fitoren nga dora, barazon ndaj Watfordit Arsenali lëshon fitoren nga dora, barazon ndaj Watfordit

Prishtinasi tha se skuadra e tij ishte e tij ishte e frikësuar në pjesën e dytë, pasi e dinin se vendasit do të sulmonin.

“Ishim të frikësuar në pjesën e dytë. E dinim se do të na sulmonin dhe shtynin, por duhet të tregojmë më shumë karakter e të mos frikësohemi”, ka thënë ai pas takimit për “SkySports”. /Telegrafi/