LAJMI I FUNDIT:

Xavi thotë se do t’i pëlqente të rikthehet sërish te Barcelona

Xavi thotë se do t’i pëlqente të rikthehet sërish te Barcelona

Xavi Hernandez është larguar nga Barcelona dhe ndeshja e së dielës ndaj Valencias ishte e fundit për të në krye të gjigantit katalunas.

Pasi ra dakord të vazhdojë të drejtojë Barçën pas një vendimi të mëparshëm për t’u larguar, Barcelona vendosi të heqë  të shkarkojë Xavin javën e kaluar.

Por Xavi beson se kapitulli i tij me klubin mund të rihapet në të ardhmen dhe ai shpreson që një gjë e tillë të ndodhë që të rikthehet një ditë në Camp Nou.

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo
Lexo po ashtu Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

“Do të ishte një nder të menaxhoja përsëri një ditë klubin e jetës sime”, tha Xavi pas fitores ndaj Sevillas.

“Tifozët duhet të kuptojnë se situata ekonomike është e vështirë. Po largohem me dashurinë e fansave dhe kjo më mbush me krenari”.

Thuhet se Xavi u kontaktua nga disa klube nëpër Evropë kur u konfirmua shkarkimi i tij.

Xavi: E respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, nuk pendohem për asgjë
Lexo po ashtu Xavi: E respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, nuk pendohem për asgjë

Megjithatë, mediat spanjolle raportojnë se ai planifikon të shkojë në një pushim njëvjeçar përpara se të kthehet në stërvitje.

Xavi e përfundon karrierën e tij si trajner i Barcelonës duke fituar dy trofe dhe duke e kualifikuar klubin për tre vite radhazi në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/