LAJMI I FUNDIT:

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi Hernandez e ka mbyllur aventurën e tij te Barcelona me fitore në ndeshjen e fundit në krye të gjigantit katalunas.

Barça ka marrë fitore në xhiron e fundit në udhëtim te Sevilla 1-2 falë golave nga Robert Lewandowski dhe Fermin Lopez.

Xavi do të largohet nga gjiganti katalunas, derisa në vend të tij pritet të vijë trajneri gjerman Hansi Flick.

Barcelona triumfon si mysafir i Sevillas për ta mbyllur sezonin me fitore
Lexo po ashtu Barcelona triumfon si mysafir i Sevillas për ta mbyllur sezonin me fitore

Trajneri katalunas nuk beson se menaxheri i ardhshëm i Barçës, Hansi Flick, do të mbetet gjatë në krye të Barçës nëse nuk merr fitore.

“E vetmja gjë që mund të të shpëtojë në këtë klub është fitorja. Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo”, tha Xavi pas ndeshjes.

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona
Lexo po ashtu Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Kësisoj mediat spanjolle kanë raportuar se Xavi me këtë deklaratë e ka paralajmëruar Hansi Flickun se vetëm fitorja do t’ia lehtësojë punën te Barcelona.

Barca thuhet se i ka ofruar Flick një marrëveshje njëvjeçare me një opsion për një vit tjetër. Gjermani pritet të zyrtarizohet si trajner i Barcelonës gjatë orëve të ardhshme. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Barcelona e gatshme ta shesë

Barcelona e gatshme ta shesë "përbindëshin" - ia cakton çmimin

La Liga
VAR-i e përdori teknologjinë e paparë më herët në futboll gjatë ndeshjes Belgjikë – Sllovaki

VAR-i e përdori teknologjinë e paparë më herët në futboll gjatë ndeshjes Belgjikë – Sllovaki

Përfaqësueset
Kalo në kategori