Barcelona triumfon si mysafir i Sevillas për ta mbyllur sezonin me fitore

Barcelona e ka mbyllur sezonin 2023/24 në La Liga me fitore, duke triumfuar 2-1 në udhëtim te Sevilla.

Pas 15 minutash lojë, Robert Lewandowski kaloi katalunasit në epërsi me një asistim të Joao Cancelos.

Por, Sevilla i barazoi shifrat në 1-1 me golin e shënuar nga En Nesyri, që u asistua prej Soumares.

Me këto dy gola përfundoi pjesa e parë, ndërsa në pjesën e dytë Barcelona siguroi fitoren.

Ishte Fermin Lopez, ai që ia riktheu epërsinë skuadrës katalunase, kur u asistua nga Ilkay Gundogan në minutën e 59-të.

Barcelona e mbyll këtë sezon në vendin e dytë me 85 pikë, dhjetë më pak se kampioni Real Madridi. /Telegrafi/

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin