LAJMI I FUNDIT:

Xavi: E respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, nuk pendohem për asgjë

Xavi: E respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, nuk pendohem për asgjë

Trajneri spanjoll, Xavi ka hapur zemrën për të treguar ndjenjat e tij pasi u shkarkua si trajner i Barcelonës para ndeshjes së fundit të sezonit 2023/24.

Drejtuesit e Barcelonës morën vendim për të shkarkuar trajnerin Xavi pas përfundimit të këtij sezoni, por kjo nuk i ka penguar trajnerit për të respektuar vendimin.

“Jam mirë. Sigurisht që ishin ditë të vështira, jo të lehta. Por mirë, unë jam këtu me mendje të kthjellët dhe dua të them se jam krenar për dy vitet e gjysmë si trajner. Nuk ishte e lehtë”, ka thënë fillimisht Xavi.


Mesazhi i përzemërt i Xavit në drejtim të tifozëve të Barcelonës pas largimit
Lexo po ashtu Mesazhi i përzemërt i Xavit në drejtim të tifozëve të Barcelonës pas largimit

“Unë e respektoj vendimin e presidentit për të më shkarkuar, është ai që vendos. Unë gjithmonë do të jem tifoz i Barcelonës dhe do të mbështes klubin”.

“Më është dashur të marr vendime shumë të rëndësishme. Nuk jam penduar për asgjë. Kam qenë i vërtet tdhe i sinqertë me lojtarët, drejtuesit dhe drejtorët sportivë. Mendoj se kemi punuar me shumë nder dhe shumë dashuri për këtë klub”, përfundoi trajneri spanjoll.

Jo vetëm Lamine Yamal – Xavi ka ringjallur akademinë La Masia, 15 talentë debutuan me Barcelonën
Lexo po ashtu Jo vetëm Lamine Yamal – Xavi ka ringjallur akademinë La Masia, 15 talentë debutuan me Barcelonën

Xavi pritet të zëvendësohet nga Hansi Flick si trajner i ri i Barcelonës pas ndeshjes kundër Sevillas.

Vendimi për të shkarkuar spanjollin u mor pas komenteve të tij të fundit të diskutueshme ku Xavi pretendoi se Barça nuk mund të konkurronte për çmimet kryesore sezonin e ardhshëm pas problemeve financiare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

La Liga
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Përfaqësueset
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori