LAJMI I FUNDIT:

Xavi shpërthen pas barazimit me Granadan, tregon edhe fjalët që ia tha Laporta

Xavi shpërthen pas barazimit me Granadan, tregon edhe fjalët që ia tha Laporta

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim në përballje me Granadan, ndeshja e cila përfundoi baras 3-3.

Ishin katalunasit që krijuan të parët epërsinë, por në fund nuk arritën më shumë se një pikë dhe kjo ia ka vështirësuar gjasat për titull.

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka thënë se nuk arritën ta mbyllnin ndeshjen përkundër mundësive që patën.

“Humbëm dy pikë, kishim një mundësi të mirë për ta shkurtuar diferencën. Granada ka bërë një lojë inteligjente, ushtroi presion dhe fitoi duelet. Ne kemi pasur shumë momente për ta mbyllur ndeshjen, nëse do të shënonim 2-0, loja do të kishte mbaruar”.

Barcelona sërish ngecë, kësaj radhe barazon në shtëpi në trilerin e gjashtë golave ndaj Granadas
Lexo po ashtu Barcelona sërish ngecë, kësaj radhe barazon në shtëpi në trilerin e gjashtë golave ndaj Granadas

“Është e vështirë, sot edhe më e vështirë. Diferenca është e madhe, por jo e pamundur. Nuk do të dorëzohemi. Ndaj Villarrealit dështuam, po kështu edhe sot”

“I kemi dhuruar golat. Skuadra ka pasur besim, guxim, dëshirë… por është e pamjaftueshme. Është turp sepse ishte një mundësi e mirë për të qëndruar në garë, por po bëhet më e vështirë për ne”, tha Xavi.

"Më mirë se sa pritej", Xavi jep detaje për rikuperimin e Gavit
Lexo po ashtu "Më mirë se sa pritej", Xavi jep detaje për rikuperimin e Gavit

Krejt në fund trajneri katalunas ka zbuluar edhe fjalët që ia tha presidenti Joan Laporta pas ndeshjes.

“Laporta më tha se kjo është e tepruar. Është një zhgënjim i madh. Ishte një ndeshje në shtëpi, duhej ta fitonim për të vazhduar luftën. Jemi të gjithë njësoj. Nuk ka dallime”, deklaroi Xavi. /Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

La Liga
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Premier League
Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Kalo në kategori