LAJMI I FUNDIT:

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico, kritikon gjyqtarin për vendimet

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico, kritikon gjyqtarin për vendimet

Real Madrid mposhti Barcelonën me rezultat 3-2 në Bernabeu. Xavi u zemërua me arbitrin në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes.

Bardhezinjtë morën disa vendime në favor të tyre, përkatësisht një penallti për kontaktin e Cubarsi me Vazquez, një vendim pa gol për gjuajtjen e Lamine Yamal që u duk se kaloi vijën e portës dhe një vendim pa penallti ndaj Camavingas që rrëzoi Yamal në zonë.


“Duhet të jemi krenarë për mënyrën se si kemi konkurruar dhe luajtur. Ne i merituam tri pikët dhe humbëm për shkak të rrethanave që nuk i kontrolluam, gjë që është turp”, deklaroi Xavi.

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico
Lexo po ashtu Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

“Sot arbitri as nuk mori vendimet e duhura dhe as nuk kaloi pa u vënë re. Është e vetmja gjë që kërkova dje në një konferencë për shtyp. Dje thashë se shpresoja të mos flisnim për arbitrin, kjo do të thoshte se ai bëri një punë të mirë”.

“Ndjenja ime sot është një padrejtësi maksimale, të gjithë e kanë parë. Kjo është dëshmi. Kjo ishte e padrejtë. Është shumë e qartë. Të gjithë e panë”.

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë
Lexo po ashtu Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

“E përsëris, ishte një padrejtësi e madhe sot. Duhet t’u themi tifozëve se e meritonim të fitonim dhe ishim më të mirë se Real Madridi. Në mbrojtje kemi qenë të mirë dhe ata kanë gjeneruar pak për ne. Në pjesën e parë nuk ushtronim presion si zakonisht, por në pjesën e dytë e rregulluam”.

“Pjesa e dytë ishte e shkëlqyer me presion të lartë. Pas golit të dytë duhej të ishim më të qetë. Jam krenar për skuadrën, por është një humbje e rëndë… Është e vështirë ta përtypësh këtë”.

“Të fitosh La Ligën është shumë e vështirë tani, por ne duhet të vendosim vendin e dytë për të luajtur Superkupën. Ne ishim më të mirë se Real Madridi. Ne i merituam tri pikët”, shtoi më tej trajneri i Barcelonës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori