LAJMI I FUNDIT:

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas po cilësohet në Spanjë si njeri i çuditshëm, pas postimit që bëri në X (ish-Twitter).

Postimi i tij kaloi çdo profesionalizëm dhe standard të lejuar.


Shumë tifozë, si Culers ashtu edhe neutralë, kanë vënë në pikëpyetje vendimin e La Ligës për të mos futur teknologjinë e vijës së portës e cila përdoret në shumë liga të tjera si Liga Premier.

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij
Lexo po ashtu A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

Kritikat erdhën pasi nuk u pranua goli i Lamine Yamal në minutën e 28-të të El Clasico. Nuk ishte e qartë nëse topi kaloi vijën dhe teknologjia do ta kishte bërë më të lehtë vendimin.

Megjithatë, Tebas postoi disa artikuj në Twitter duke kritikuar teknologjinë e vijës së golit. Artikujt në gjuhën spanjolle që ai postoi në Twitter tregojnë për gabimet e teknologjisë.

“Asnjë koment”, thuhet në tweetin e Tebas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori