LAJMI I FUNDIT:

Wolves ka zbritur çmimin e Traores, tri skuadrat e mëdha angleze pas tij

Wolves ka zbritur çmimin e Traores, tri skuadrat e mëdha angleze pas tij

Adama Traore po kalon muajt e fundit si futbollist i skuadrës angleze Wolverhampton Wanderers.

Reklama

Sulmuesi i fuqishëm spanjoll pritet që të largohet nga ‘Ujqërit’ gjatë afatit kalimtar veror, por e ardhmja e tij vazhdon të lidhet me elitën e futbollit anglez, Ligën Premier.

Anësori këmbëshpejtë prej kohësh po kërkohet nga Liverpooli, me kampionin në fuqi të Anglisë që shihet si favoriti kryesor për t’i marrë shërbimet e tij.

Jurgen Klopp e pëlqen jashtëzakonisht shumë lojtarin dhe dëshiron afrimin e tij në ‘Anfield’ për edicionin e ri.

The Reds megjtihatë nuk do ta kenë të lehtë të nënshkruajnë me lojtarin, pasi në garë për të fuqishëm janë edhe Manchester United dhe Tottenham Hotspur.

Nga ana tjetër Wolverhampton Wanderers ka zbritur kërkesat për lojtarin, pasi nga 60 milionë sa kërkonte një vit më parë, tani janë të kënaqur nëse vije një ofertë prej 35 milionë eurove.

Pandemia ka ndikuar që vlera e tij të zbritet, por edhe forma jo e mirë, pasi Traore këtë edicion ka shënuar vetëm dy gola e ka bërë tre asistime.

Gjithsesi përkundër formës jo të mirë, spanjolli vazhdon të vlerësohet lartë nga skuadrat e mëdha angleze që duan transferimin e tij për edicionin e ri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Ligue 1
“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

“Intelektualët” e Dritës me koreografi për ngjarjet e fundit në veri: Kur ushtria juaj të kthehet në tokën tonë

Superliga
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik  të gjyqtarëve në Angli

Humbësi i vitit: Një bastvënës humbi 11 mijë euro për shkak të gabimit trashanik të gjyqtarëve në Angli

Premier League
Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Mauricio Pochettino i jep një këshillë mikut të tij të vjetër Mikel Artetas: Ajo që po bën me këta dy lojtarë të Arsenalit është e rrezikshme

Premier League
Kalo në kategori