Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum thuhet se ka arritur një marrëveshje personale për të nënshkruar për Interin gjatë verës së këtij viti.

30-vjeçari holandez sheh se kontrata e tij skadon në Anfield në fund të sezonit aktual 2020-21 dhe nuk është i interesuar të vazhdojë qëndrimin te Reds.

Siç raportohet nga FC Inter 1908, Wijnaldum tashmë ka mirëkuptim me klubin italian pavarësisht interesit nga Barcelona dhe Paris Saint-Germain.

Paris Saint-Germain synon nënshkrimin e një para-kontrate me Wijnaldum Paris Saint-Germain synon nënshkrimin e një para-kontrate me Wijnaldum

“Nga sa di unë, Interi tashmë ka një shtrëngim duarsh me Wijnaldum, tashmë nga viti i kaluar”.

“Pastaj ata vendosën ta bënin atë në një transferim falas”, ka thënë gazetari Sandro Sabatini.

Ndryshe, Wijnaldum nënshkroi për Liverpoolin nga Newcastle për një tarifë fillestare prej 23 milionë funtesh në verën e 2016.

Që atëherë ai ka luajtur 222 herë për kampionët në fuqi të Ligës Premier, duke shënuar 22 gola dhe duke fituar trofe të rëndësishëm si titullin dhe Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/