LAJMI I FUNDIT:

West Brom 1-2 Liverpool, nota e Xherdan Shaqiri dhe të tjerëve

West Brom 1-2 Liverpool, nota e Xherdan Shaqiri dhe të tjerëve

Liverpooli ka fituar 2-1 ndaj West Bromit në kuadër të javës së 36-të në Ligën Premier.

Golat për The Reds i shënuan Mohamed Salah dhe Alisson Becker që ishte padyshim heroi i ndeshjes, derisa për vendasit shënoi Hal Robson-Kanu.

Liverpooli ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.05, me wBA-në që u vlerësua me 6.91.

Dramë e vërtetë në takimin WBA - LIverpool: Alisson Becker shënoi golin e fitores
Lexo po ashtu Dramë e vërtetë në takimin WBA - LIverpool: Alisson Becker shënoi golin e fitores

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim doli të ishte Thiago Alcantara që u notua me 8.3.

Minuta në këtë takim kishte edhe për Xherdan Shaqiri, që u vlerësua me 6.8.

Shijojeni golin e heroit të Liverpoolit: Momenti kur Alisson Becker ua fitoi tre pikë The Reds
Lexo po ashtu Shijojeni golin e heroit të Liverpoolit: Momenti kur Alisson Becker ua fitoi tre pikë The Reds

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje ishte Sadio Mane, që u notua me 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Në trend Sport

Më shumë
UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat - ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

UEFA ndryshon zyrtarisht formatin e Ligës së Kampionëve: Më shumë skuadra, më shumë ndeshje dhe do të jetë një mini kampionat - ndryshimet i prekin edhe dy garat e tjera

Liga e Kampionëve
Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Guardiola nuk llogaritë më në të, ia tregon derën yllit të Man Cityt

Premier League
Mbappe i ka kërkuar Florentino Perezit që t'ia transferojnë edhe shokun e ngushtë te Real Madridi - ka një skenar se si të ndodhë kjo gjë

Mbappe i ka kërkuar Florentino Perezit që t'ia transferojnë edhe shokun e ngushtë te Real Madridi - ka një skenar se si të ndodhë kjo gjë

La Liga
Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Pësuan humbje turpëruese në shtëpi, lideri i tifozëve zbret në fushë dhe i jep një mësim të mirë futbollistëve të skuadrës gjermane

Bundesliga
Xhaka nuk dëshiron t'i ndodhë te Leverkuseni ajo që përjetoi te Arsenali: Nuk mund ta shpjegoj me fjalë atë që përjetova vitin e kaluar

Xhaka nuk dëshiron t'i ndodhë te Leverkuseni ajo që përjetoi te Arsenali: Nuk mund ta shpjegoj me fjalë atë që përjetova vitin e kaluar

Bundesliga
Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Allegri e turpëron talentin 18-vjeçar: E fut në ndeshje, ai shkakton penallti dhe trajneri italian e largon menjëherë nga fusha

Serie A
Kalo në kategori