Revista prestigjioze Time ka listuar Liderët e Gjeneratës së Re.

Revista Time si çdo herë bën parashikimet për ata që do të jenë bartës të së ardhmes në muzikë, sport, kulturë dhe fusha të tjera.

TIME 📸 : @micaiahcarter

A post shared by The Weeknd (@theweeknd) on May 17, 2018 at 8:15am PDT

Në listë janë 10 personazhe nga të tri këto fusha, ku spikat The Weeknd, superylli i muzikës RnB i cili është shndërruar në një sensacion.

Prezencën në këtë listë këngëtari e bëri të ditur në rrjetin social Instagram.

Në mesin e yjeve tjera që konsiderohen Liderë të Gjeneratës së Re.

Ndër emrat tjerë të përfshirë janë edhe Chris Long, Hou Yifan, Ariana Grande, Farida Ado, Adwoa Aboah, Anthony Boyle, Kerstin Forsberg, Sonita Alizadeh dhe Kevin Kunhert.

Befasuese është mungesa e prezencës së Dua Lipës, e cila ka qenë absolutisht hiti i tinejxherëve në mbarë botën jo vetëm në Britaninë e Madhe. /Telegrafi/