Vjen fitorja e dytë me radhë për Milanin (Video)

Milani është futur në rrugën e duhur pasi ka arritur fitoren e dytë me radhë në këtë kampionat.

Djelmoshat e Vicenzo Montellas mposhtën Lazion me më lehtësi se që është pritur me rezultat 2-0.

Pas disa rasteve goli i parë erdhi në minutën e 37-të me Carlos Baccan pas një lëshimit në mbrojtje.

Në pjesën e dytë Lazio kërkoi më shumë, por ishte Stefan Radu ai që shkaktoi penallti duke i humbur shpresat skuadrës së tij.

Nga pika e bardhë ishte i saktë M’Baye Niang që mposhti portierin shqiptar Thomas Strakosha, i cili kishe një paraqitje mjaftë të mirë.

Me këtë fitore Milani shkon në kuotën e nëntë pikëve, ndërsa Lazio ka shtatë. /Telegrafi/

Carlo Ancelotti i ka kërkuar Real Madridit transferimin e yllit të Arsenalit në verë