Talenti i Real Madridit, Vinicius Jr. ka zbuluar se ylli i Paris Saint-Germain, sulmuesi Neymar dhe legjenda Ronaldinho janë idhujt e tij.

18-vjeçari ka pranuar se ai përpiqet të imitojë lëvizjet e bashkatdhetarit të tij me top, teksa edhe Ronaldinhon e ka cilësuar hero.

“Neymar është idhulli im dhe përpiqem të imitoj shumë gjëra që ai bën në fushë”, ka thënë fillimisht Neymar për Fox Sports.

Neymar shihet nën shoqërimin e Vinicius Jr, a po ndodh transferimi i yllit të PSG-së te Real Madridi? Neymar shihet nën shoqërimin e Vinicius Jr, a po ndodh transferimi i yllit të PSG-së te Real Madridi?

“Ai gjithmonë më dërgon video të ndeshjeve të tij dhe ai thotë: ‘bëj të njëjtën, djalosh'”.

Vinicius dhe Neymar (Foto: Marca.com)

“Ai bën gjëra si askush tjetër në fushë”.

“[Ronaldinho] është një tjetër lojtar që më pëlqen dhe unë shikoj videot e tij për të mësuar”.

Real Madridi i së ardhmes, formacioni U-23 ​​që mund të konkurrojë me të mëdhenjtë e Evropës Real Madridi i së ardhmes, formacioni U-23 ​​që mund të konkurrojë me të mëdhenjtë e Evropës

“Neymar dhe Ronaldinho janë dy nga idhujt e mi më të mëdhenj”, përfundoi talenti i Real Madridit.

Vinicius është aktualisht në pushime në Brazil pasi ai nuk ishte thirrur nga trajneri i kombëtares, Tite, për Copa America 2019, që do të zhvillohet në vendin e tij të lindjes. /Telegrafi/