LAJMI I FUNDIT:

Villarreali shfaq interesim për Ranocchian

Villarreali shfaq interesim për Ranocchian
Andrea Ranocchia (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Duket se më në fund do t’i vije fundi aventurës zikaltër për Andrea Ranocchia.

Reklama

Sipas Mundo Deportivo, Villarreali ka shfaqur interesim të nënshkruajë në janar me mbrojtësin italian që në muajin e ardhshëm mbush 31 vjet.

Shtat larti nuk është aktivizuar në asnjë minutë këtë sezon në skuadrën e Luciano Spallettit dhe kështu dëshiron largimin.

Andrea Ranocchia duke festuar golin ndaj Udineses nga sezoni 2017/18 (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Ranocchia u kthye te Interi në vitin 2017 nga huazimi gjashtë mujor te Hull City, ndërsa klubit nga Milano i ishte bashkuar nga Genoa në vitin 2010.

Në të kaluarën Ranocchia ishte e pjesë edhe e Barit dhe Sampdorias.

Simeone e pranon se Godin mund të largohet: Klubi nuk ka mbajtur premtimet ndaj tij
Lexo po ashtu Simeone e pranon se Godin mund të largohet: Klubi nuk ka mbajtur premtimet ndaj tij

Vlen të theksohet se në sezonin 2017/18 kishte 11 paraqitje për Interin, ku arriti të shënojë dy gola.

Lojtari gjatë karrierës së tij është paraqitur 21 herë edhe për Përfaqësuesen e Italisë, por nuk ka arritur të shënojë asnjëherë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare

"Ju e dini ndikimin që ata kanë" - ish-gjyqtari tregon se çfarë i bëri Real Madridi pasi e ndëshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon

La Liga
Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

Barcelona synon goditjen e dyfishtë nga Arsenali në janar

La Liga
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori