Një skuadër prej 27 lojtarësh, por Barcelona është larg limitit të regjistrimit në La Liga, ku Ernesto Valverde kërkon të zvogëlohet numri i madh i lojtarëve pasi dëshiron të punojë me një numër të caktuar në sezonin 2018/19.

Klubi nuk ka nevojë për financa sikurse klubet tjera, por shitja e lojtarëve është e domosdoshme shkaku i numrit.

Afati kalimtar në Spanjës zgjat deri në fund të muajit, por ai i Ligës Premier mbyllet të enjten në mbrëmje.

Barcelona ka oferta për disa lojtarë të saj pikërisht nga klubet e Ligës Premier.

Yerry Mina

Evertoni dhe Manchester Unitedi janë ndër ato klube që janë të interesuar për kolumbianin dhe Barcelona nuk ulet nën çmimin e 40 milionë eurove.

Andre Gomes

Portugezi ka dal një dështim i madh, por West Ham ka shfaqur interesim për të.  Me kaq shumë mesfushorë qendrorë në klub, Blaugrana duhet t’i gjejnë zgjidhje lojtarit.

Paco Alcacer

Ernesto Valverde ka vendosur që ta ndal Munir El Haddadi si sulmues zëvendësues duke i hapur derën Alcacerit. Southampton ka qenë i lidhur me të.

Marlon Santos

Shumë klube të Ligës Premier e duan mbrojtësin me Southamptonin, Leicesterin dhe West Ham që janë në garë.

Sergi Samper

Është e vështirë të dish se ku do të kalojë mesfushori. Pas një numri të lëndimeve dhe huazimeve, asnjë klub anglez nuk po e ndjek seriozisht.

Rafinha

Valverde ka marr vendim për të, pasi luajti mirë në ndeshjet e para sezonit. Arsenali ishte skuadra më e interesuar, por spanjollët nuk e ulin çmimin.

Jasper Cillessen

Holandezi dëshiron të largohet dhe ka oferta, por asnjëra nuk përputhet me kërkesat e Barcelonës.

Klubi nuk dëshiron ta humbasë portierin për një shumë të vogël. /Telegrafi/