LAJMI I FUNDIT:

Vedat Muriqi i shënon gol fantastik Sllovenisë – por epërsia e tanëve nuk zgjati shumë

Vedat Muriqi i shënon gol fantastik Sllovenisë – por epërsia e tanëve nuk zgjati shumë

Kosova ka kaluar në epërsi si mysafir i Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve, por që më pas ishin të pavëmendshëm.

Reklama

Dardanët pjesën e dytë e kanë filluar mjaftë mirë, duke sulmuar vendasit.

Bernard Berisha ishte arkitekti i golit të parë, me një asistim te Vedat Muriqi që shënoi  në minutën e 58-të.

Festa e tanëve nuk zgjati shumë, shkaku që sllovenët barazuan për 1-1 me anë të Jasmin Kurtic (63’). /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Kalo në kategori