Klubi italian, Lazio e ka kthyer në listën e dëshirave sulmuesin e Kosovës dhe Fenerbahces, Vedat Muriqi.

Muriqi ka vazhduar shkëlqimin e tij në Superligën e Turqisë duke treguar formë të lartë dhe vazhdimësi.

Me 17 gola dhe shtatë asistime në të gjitha garat, sulmuesi prizrenas ka bërë shumë klube për vete.

Klubi anglez ka gati 22 milionë euro për Vedat Muriqin Klubi anglez ka gati 22 milionë euro për Vedat Muriqin

Sipas Tuttomercato, Muriqi është kthyer në listën e dëshirave të klubit italian, Lazio, si përforcim për Ligën e Kampionëve.

Në lajmet që mediumi italian u përcjell lexuesve të tij, objektivi numër një në mendjen e drejtorit sportiv të Lazios, Igli Tare, është pikërisht Muriqi.

Megjithatë, transferimi i yllit të Kosovës nuk do të jetë i lehtë, pasi ai pëlqehet edhe nga një numër i madh i klubeve angleze.

Leicester City troket në dyert e Fenerbahces, dëshiron transferimin e Vedat Muriqit Leicester City troket në dyert e Fenerbahces, dëshiron transferimin e Vedat Muriqit

Gjatë ditëve të fundit është raportuar për një ofertë prej 22 milionësh nga WBA për Muriqin, ndërsa interesim ka edhe nga klube tjera.

Burnley, Leicester City, Aston Villa dhe Tottenham Hotspu janë në mesin e klubeve që e duan shtatlartin prizrenas. /Telegrafi/