Sulmuesi i Fenerbahces dhe Kosovës, Vedat Muriqi ka shtuar edhe një klub anglez në listën e ekipeve që i duan shërbimet e tij.

Muriqi ka vazhduar shkëlqimin me klubin turk këtë sezon, duke shënuar 17 gola dhe gjashtë asistime në 36 ndeshje.

Forma e tij e mirë me klubin dhe Përfaqësuesen e Kosovës ka bërë që shumë klube të vihen pas shërbimeve të tij.

Klubi anglez ka gati 22 milionë euro për Vedat Muriqin Klubi anglez ka gati 22 milionë euro për Vedat Muriqin

Sipas mediave turke, Leicester City është klubi i fundit që ka trokitur në dyert e Fenerbahces për të marr informata për transferimin e Muriqit.

“Dhelprat” kanë pasur një sezon superior dhe kanë humbur një vend në Ligën e Kampionëve vetëm në dy xhirot e fundit të Ligës Premier dhe duan të përforcohen për sezonin e ri.

Kështu, klubi anglez dëshiron shërbimet e sulmuesit prizrenas, i cili shihet si ideal për skemat e trajnerit Brendan Rodgers.

Përveç Leicesterit, Muriqi pëlqehet edhe nga West Bromëich Albion dhe Burnley. /Telegrafi/