LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon gara e madhe e dy gjigantëve gjermanë për Karim Adeyemin

Vazhdon gara e madhe e dy gjigantëve gjermanë për Karim Adeyemin

Karim Adeyemi është padyshim zbulimi i vitit 2021 në futbollin evropian.

Sulmuesi i ri gjerman ka shpërthyer këtë vit me gjigantin austriak Red Bull Salzburg duke shënuar gola thuajse në çdo ndeshje.


19-vjeçari ka realizuar këtë edicion 18 gola dhe ka dhuruar katër asistime në 28 ndeshje zyrtare.

E falë formës fantastike, Adeyemi është bërë pjesë e rregullt e Kombëtares A të Gjermanisë dhe ka zgjuar interesimin e skuadrave më të mëdha evropiane.

Por duket se e ardhmja e tij është në Bundesliga, pasi dy gjigantët gjerman Bayern Munich e Borussia Dortmund po insistojnë për transferimin e tij në janar.

Te Salzburg janë të gatshëm ta shesin yllin e tyre të ri, por vetëm duan të fitojnë 40 milionë euro nga largimi i tij.

Gjithsesi gara për lojtarin është e gjatë pasi edhe skuadra si Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Liverpool, Juventus e Inter janë në garë për të. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori