LAJMI I FUNDIT:

Van Dijk shpreson në suksesin e Liverpoolit në sezonin e ri

Van Dijk shpreson në suksesin e Liverpoolit në sezonin e ri
(Foto: Instagram/virgilvandijk)

Virgil van Dijk shpreson se Liverpooli mund të sfidojë për titullin e Ligës Premier, mirëpo ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me aktivitetin transferues të klubit.

Redsat e filluan mirë afatin kalimtar me largimin e lojtarëve, si Alex Oxlade-Chamberlain e Naby Keita, të cilët u zëvendësuan nga Alexis Mac Allister e Dominik Szoboslzai.

Largimet e James Milner e Roberto Firmino ishin ceremoniale, mirëpo shkuarja e Fabinho dhe Jordan Henderson në Arabinë Saudite i ka shqetësuar tifozët. Ndërkohë që klubi nuk po arrin ta transferojë Romeo Lavian nga Southamptoni.

“Padyshim se mund ta kuptoj (shqetësimin e tifozëve) në disa mënyra. Por, unë nuk jam person negativ, prandaj nuk mund të mendoj në atë formë. Megjithatë, kur shumë lojtarë largohen, kur kapiteni largohet, zëvendëskapiteni largohet dhe tash për tash janë vetëm dy ardhje. Dhe mënyra si kemi luajtur, të mirë në posedim, por jo aq të mirë në mbrojtje kur pranojmë gola, prandaj mund ta kuptoj pse disa njerëz kanë dyshime”.

Liverpooli zgjedh kapitenët e rinj pas largimit të Hendersonit
Lexo po ashtu Liverpooli zgjedh kapitenët e rinj pas largimit të Hendersonit

“Por, më e rëndësishmja që e kemi parë ndër vite është qëndrueshmëria, si grup, secili në skuadër, të shohim nëse do të vijnë më shumë lojtarë dhe pastaj duhet të jemi sërish gati për një sezon të gjatë”.

“Ne duhet të jemi të sigurt, duhet të kemi besim dhe duhet të mësojmë secilën ditë. Ka pasur personazhe që janë larguar, lojtarë që kanë luajtur një rol të madh në suksesin, por të tjerë duhet të rriten. Kjo është një sfidë e bukur për mendimin tim. Duhet të jemi të entuziazmuar. Unë jam shumë i entuziazmuar, kështu që të shkojmë përpara”, është shprehur Van Dijk duke folur për Liverpool Echo. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori