LAJMI I FUNDIT:

Liverpooli zgjedh kapitenët e rinj pas largimit të Hendersonit

Liverpooli zgjedh kapitenët e rinj pas largimit të Hendersonit

Mbrojtësi Virgil van Dijk është emëruar si kapiteni i ri i Liverpoolit pas largimit të Jordan Henderson, ndërsa kapiten i dytë është zgjedhur Trent Alexander-Arnold.

Henderson u largua në drejtim të Superligës së Arabisë Saudite duke nënshkruar me Al Ettifaq, pas 12 viteve të kaluara në Anfield.

Largimi i tij ka bërë që Reds të kenë nevojë për emërimin e një kapiteni të ri para nisjes së sezonit 2023/24.

Dhe këtë e kanë bërë sot (e hënë) edhe zyrtarisht, ku kanë njoftuar se holandezi Van Dijk do të jetë kapiten i parë i ekipit.

“Është një ditë vërtet krenare për mua, për gruan time, për fëmijët e mi, familjen time. Ka qenë një ndjenjë e veçantë dhe nuk mund ta përshkruaj në këtë pikë. Por është diçka për të cilën jam vërtet krenare”, ka thënë Van Dijk për Liverpoolfc.com.

Ndihmës kapiten apo kapiten i dytë i Liverpoolit do të jetë Alexander-Arnold, i cili pason James Milnerin e larguar gjithashtu këtë verë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Sauditët nuk kanë mëshirë për Ronaldon – e dënojnë disa ndeshje për ‘sjellje imorale’ pas thirrjes së emrit të Messit

Ligat tjera
Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

Ligue 1
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Ndërkombëtare
Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Revolucion në verë te Bayerni, por katër lojtarë nuk do të shiten në asnjë mënyrë

Bundesliga
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Kalo në kategori