LAJMI I FUNDIT:

Valverde thyen heshtjen: Messi i pakrahasueshëm, ishte shumë i lehtë për t’u menaxhuar

Valverde thyen heshtjen: Messi i pakrahasueshëm, ishte shumë i lehtë për t’u menaxhuar

Trajneri i shkarkuar nga Barcelona, Ernesto Valverde ka thënë se i pëlqente të punonte me yllin argjentinas, Lionel Messi, i cili sipas tij ishte shumë i thjeshtë dhe i lehtë për t’u menaxhuar.

Reklama

Valverde u shkarkua gjatë Vitit të Ri nga Barcelona, ndërsa ka folur pak në media që nga ajo kohë.

“Messi nuk mund të krahasohet me askënd”, ka thënë fillimisht Valverde.

Pele zbulon lojtarin më të kompletuar në botë
Lexo po ashtu Pele zbulon lojtarin më të kompletuar në botë

“Është shumë e vështirë t’i thuash nëse e ke parë këtë ose një lojtar tjetër kur ai bën gjëra në stërvitje që nuk i ke parë vetë”.

“Shumë herë, jashtë vijave të fushës, gjithmonë mendoni se cili mund të jetë opsioni më i mirë dhe në fund të fundit, ai e sheh atë shumë më mirë sesa ju nga fusha”.

“Messi është një lojtar shumë i thjeshtë për t’u trajnuar sepse ai gjithashtu ka një impuls të shkëlqyeshëm në lidhje me ekipin”.

“Ai ka një ambicie të shkëlqyeshme për të fituar, ai gjithmonë ndjen një detyrim të tillë ndaj lojës sa i përket klubit”.

Rooney: Ronaldon e kam mik, por Messi është lojtar më i mirë
Lexo po ashtu Rooney: Ronaldon e kam mik, por Messi është lojtar më i mirë

“Ai ia transmeton atë grupit dhe i detyron të gjithë të jenë në një nivel më të lartë”.

“Të shohësh atë të luajë është mbresëlënës nga larg … por edhe më shumë nga afër”, përfundoi trajneri spanjoll. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori