LAJMI I FUNDIT:

Vajza e madhe e Kobe Bryant, Natalia kërkon urdhër-mbrojtje nga një përndjekës i armatosur

Vajza e madhe e Kobe Bryant, Natalia kërkon urdhër-mbrojtje nga një përndjekës i armatosur

Vajza e madhe e Kobe Bryant, Natalia Bryant, ka kërkuar një urdhër ndalimi ndaj një burri që ajo thotë se i ka dërguar mesazhe të padëshiruara, e ka përndjekur personalisht dhe zotëron një sasi armësh.

Në dokumentet gjyqësore të depozituara në Gjykatën e Lartë të Qarkut të Los Angelesit të hënën dhe të shqyrtuara nga tabloidi TMZ, Bryant tha se një burrë 32-vjeçar i quajtur Dwayne Kemp e ka përndjekur pas një sërë veprimesh shqetësuese duke bërë ndaj saj.


“Unë nuk ndihem e sigurt”, i tha Bryant gjykatës, duke shtuar se ajo kurrë nuk është takuar ose ka pasur kontakte me Kemp, i cili beson se ata janë duke u takuar, shkruan DailyMail.

Bryant tha se Kemp së pari bëri një përpjekje për ta kontaktuar atë në vitin 2020 “sikur të kishim një lidhje romantike, ose sikur të donte të fillonte një lidhje të tillë”, thuhet të ketë thënë ajo sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga Fox.

Në një rast, Natalia tha se Kemp i dërgoi asaj një mesazh në Instagram që përfshinte një fotografi të të ndjerit Kobe Bryant me mbishkrimin, “Faleminderit që ai të lindi, shpresojmë që ne mund ta lindim atë… Kobe”, me nënkuptimin se ata do të kishin ‘një Kobe’ -si fëmijë bashkë”.

Bryant i tha gjykatës që Kemp i dërgoi asaj një mesazh tjetër më 23 tetor 2022, ku shkruhej: “Të dua dhe më fal”.

Kemp është paraqitur në shtëpinë e saj të familjes në USC për ta parë atë, tha Bryant në gjykatë, me burimet e brendshme që i thanë TMZ-së se Kemp gjithashtu ishte parë në USC duke kërkuar një ndërtesë për Natalian, e cila po ndiqte një klasë.

Sipas dokumenteve të gjykatës, Kemp është ‘një entuziast i armëve’ i cili është arrestuar dhe/ose dënuar në të paktën katër raste, në një rast që përfshin mbajtje të armëve të zjarrit”.

Kemp ka “kërcënuar të blejë një AK-47 dhe një Glock plotësisht automatik”, raportoi gazeta duke cituar dokumentet e gjykatës, dhe aktualisht është në procesin e blerjes së një arme zjarri.

Autoritetet me Departamentin e Policisë së Los Angelesit janë përfshirë në hetim dhe rekomandojnë që të jepet urdhri i ndalimit.

Bryant i ka kërkuar gjykatës t’i lëshojë Kempit një urdhër ndalimi që do të detyronte që ai të qëndronte një minimum prej 200 metrash larg saj, vendbanimit të saj, punës, punësimit, shtëpisë dhe automjetit të saj.

Bryant, i cili është një model për IMG, po ndjek një diplomë për film në USC. Ajo është vajza më e madhe e ikonës së ndjerë të NBA-së, Kobe, dhe Vanessa Bryant, 40 vjeçe, të cilët janë gjithashtu prindër të të ndjerës Gigi, si dhe Biankas, pesë vjeçe dhe Capri, tri vjeçe.

Kobe dhe Gigi vdiqën me shtatë të tjerë më 26 janar 2020 në një aksident helikopteri në Calabasas, Kaliforni. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Rike Roçi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Rike Roçi largohet përfundimisht nga shtëpia e Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Legjenda e Bilbaos i bën dhuratë ish-futbollistit Lumbardh Salihu, në Mallorca të Spanjës

Magazina

"Më shumë nuk ka vend" - Xhensila Myrtezaj dërgon mesazh për Bes Kallakun në fotografinë me dy fëmijët e saj

Magazina

"Gabim, stop, stop, stop", një kanaçe u hodh drejt Alketa Vejsiut gjatë X Factorit - reagimi i saj ishte i menjëhershëm

Magazina
Roberto Cavalli la pas gruan e tij 45 vjet më të re, modelen suedeze të cilës ia bleu një ishull privat

Roberto Cavalli la pas gruan e tij 45 vjet më të re, modelen suedeze të cilës ia bleu një ishull privat

Magazina
“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar i rreshtit të parë”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar i rreshtit të parë”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Magazina
Kalo në kategori