LAJMI I FUNDIT:

“UNUM Festival” gjatë verës: Muzikë, argëtim dhe shumëçka tjetër

“UNUM Festival” gjatë verës: Muzikë, argëtim dhe shumëçka tjetër

Joseph Capriati, Luciano dhe Ricardo Villalobos konfirmojnë se po afrohet UNUM Festival.

Koncepti më i ri në plazhin e Shëngjinit në datat 31 Maj – 3 Qershor, përpos pamjeve përrallore që vijnë nga vendi, ka marrë hov të madh muajt e fundit sidomos pas publikimit të fazës së dytë të artistëve dhe çmimit te biletave regjionale.


Në rrjetet sociale të UNUM Festival kanë paralajmëruar që në javët në vijim pritet të publikohet faza e tretë dhe finale e artistëve që përbëjnë gjithsej 60 artistë, programi i festivalit, oraret e transportit nga akomodimet, si dhe shumë risi të tjera.

Ricardo Villalobos:
https://mixmag.net/read/ricardo-villalobos-and-margaret-dygas-are-playing-albanias-new-unum-festival-brandedcontent-news

Joseph Capriati:

https://mixmag.net/read/joseph-capriati-headliner-unum-news

Pre Party i fundit zyrtar me LOCO DICE

Çfarë po e bën këtë festival edhe më atraktiv tek sytë e publikut janë eventet që po zhvillohen në Evropë dhe rajon, me artista me famë botërore dhe jo vetëm.

Me biletën e UNUM mund të përfitoni edhe hyrjen falas në këtë event ashtu si në të gjitha eventet e mbajtura më parë në vend dhe jashtë.
Në bashkëpunim me bashkinë e Tiranës, më 10 Maj, në qendër të Tiranës, open-air, në sheshin “Nënë Tereza”, te Akademia e Arteve do performoj artisti me famë botërore Loco Dice.
Çmimi i biletës te Loco Dice do jetë 1,500 lek. Sipas eventit në rrjete sociale të festivalit UNUM, thuhet se kjo ndejë me LOCO DICE do jap ndjenjën finale se çfarë pritet të ndodhë në Shëngjin. Sipas shkrimit në event, thuhet se “vetëm energjia që Loco jep e atmosfera që Loco krijon, mund të ndihmojë në një perceptim të asaj që pritet të ndodh përgjatë edicionit të parë të festivalit.”

Përkrahë Loco Dice do performojnë edhe legjenda e Prishtinës Secret 47 dhe tiranasi Erti Lutaj.

Paketat e UNUM Festival

Paketat të cilat ofrohen nga Rave Travel, partneri kryesor i UNUM-it per shitjen e biletave në rajon, varijojnë nga EUR 150 (ku përfshihet bileta, hoteli me dy yje, transporti dhe transporti nga hoteli per tek festivali) e deri në EUR 285 (ku përfshihet bileta, hoteli me pesë yje,transporti nga hoteli tek festivali).

Në faqen zyrtare të UNUM si dhe kompanisë Rave Travel janë listuar pikat e shitjes të secilit vend të rajonit ku mund të blihen biletat e UNUM-it.

Çmimi i biletës regjionale është vetëm 50 euro. Vendet regjionale përfshijnë Kosovën, Shqipërinë, Malin e Zi, Maqedoninë, Bullgarinë, Kroacinë dhe Rumaninë.

https://www.instagram.com/p/Bu_-0AjHcVg/

https://www.unumfestival.com
https://www.facebook.com/unumfestival
https://www.instagram.com/unumfestival

Në trend Magazina

Më shumë
Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Biznesmeni shqiptar i drejtohet Besit pas ndarjes nga Xhensila: Të pata thënë, më vjen keq por ke shpëtuar një herë e mirë

Magazina
Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga policia duke dëgjuar një nga këngët e tij

Magazina
U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

U filmua rrugëve të Tiranës, Egla zbulon se çfarë ndodhi para se të futej në Dhomën e Bardhë

Magazina
Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Rrëmbeu fitoren e BBVA, i kthehet Meritoni: Pse nuk e pranon që ta dhamë fitoren unë dhe Ilnisa

Magazina
Të pastrehët dërgohen jashtë qytetit të Edinburgut, për t’u lëshuar hapësirë fansave të Taylor Swiftit

Të pastrehët dërgohen jashtë qytetit të Edinburgut, për t’u lëshuar hapësirë fansave të Taylor Swiftit

Magazina
Dafina Zeqiri dhe Yll Limani bashkojnë forcat sërish për një super-bashkëpunim

Dafina Zeqiri dhe Yll Limani bashkojnë forcat sërish për një super-bashkëpunim

Magazina
Kalo në kategori