LAJMI I FUNDIT:

Unitedi arrin në Australi për përgatitjet para sezonale, Lingard dhe Pogba përfshihen në përleshje verbale

Unitedi arrin në Australi për përgatitjet para sezonale, Lingard dhe Pogba përfshihen në përleshje verbale

Paul Pogba dhe Jesse Lingard janë përfshirë në një përleshje verbale pas arritjes së Manchester Unitedit në Australi për përgatitjet para sezonale.

Reklama

Djajtë e Kuq zbarkuan në Perth pas një udhëtimi 16 orësh përpara sesionit të tyre të trajnimit të hënën.

Por, Unitedi ka shkaktuar një trazim të madh tek tifozët pas një video-je të ngarkuar në profilin e tyre zyrtar në Twitter.

Kjo pasi aty shihen francezi Pogba dhe anglezi Lingard teksa kanë një përleshje verbale me njëri-tjetrin.

Sipas mediave angleze, Pogba ndërroi fjalë me Lingardin e pakënaqur, teksa dëshironte t’i qëronte hesapet me të.

Ishte mbrojtësi suedez Victor Lindelof, i cili ndërhyri duke tërheq mesfushorin francez për të mos lejuar ndonjë konfrontim.

Përleshja verbale mes dyshes ka bërë që tifozët e Unitedit të nervozohen me komente në Twitter.

Ndryshe, skuadra e Ole Gunnar Solskjær do të nis turneun e tyre para-sezonal kundër Perth Glory më 13 korrik dhe Leeds Unitedit më 17 korrik.

Pas kësaj, Djajtë e Kuq do të udhëtojnë në Singapor për të luajtur ndaj Interin më 20 korrik, ndaj Tottenham Hotspur në Kinë më 25 korrik, Kristiansund më 30 korrik në Norvegji dhe AC Milan në Cardiff më 3 gusht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori