LAJMI I FUNDIT:

United synon transferimin e dy mesfushorëve në janar

United synon transferimin e dy mesfushorëve në janar
Reklama

Manchester United ka mbetur shumë mbrapa në luftën për titullin e kampionit këtë edicion në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq pas 19 ndeshjeve kanë 31 pikë të tubuara, 22 më pak se lideri Manchester City që ka dy ndeshje më shumë.


Por për skuadrën e Ralf Rangnick tani prioritet është ta zënë vendin e katërt që të jenë edicionin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve.

Gjithsesi për të arritur këtë duhen përforcime dhe drejtuesit e klubit duan ta përforcojnë repartin e mesfushës në janar.

Mediat në Ishull kanë raportuar se trajneri Ralf Rangnick ka kërkuar transferimin e dy mesfushorëve në janar.

Ruben Neves i Wolverhampton Wanderers dhe Boubacar Kamara i Olympique Marseille janë dy objektivat e klubit anglez për t’i transferuar në janar.

Për portugezin nevojitën mbi 40 milionë euro, derisa Kamara që është në vitin e fundit të kontratës mund të transferohet për tetë milionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori