LAJMI I FUNDIT:

United rivalizon Liverpoolin për talentin Ismaila Sarr

United rivalizon Liverpoolin për talentin Ismaila Sarr
Ismaila Sarr . (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

Manchester United ka pasur Jadon Sanchon si prioritet për të nënshkruar, por një gjë e tillë po duket e pamundur.

Reklama

Gjiganti anglez ka hasur në vështirësi për të bindur Dortmundin të heqë dorë nga ylli i tyre i madh.

BVB po kërkon mbi 100 milionë euro, shumë që United nuk është gati ta paguaj.

Kësisoj kampionët e shumëfishtë të Anglisë po shikojnë tjera alternativa për repartin ofensivë.

Talenti i madh senegalez, Ismaila Sarr është dëshira e fundit e trajnerit Solskjaer.

Për anësorin këmbëshpejtë interesim ka shfaqur edhe kampioni në fuqi i Anglisë, Liverpool dhe pritet një garë e ashpër për të.

Ismaila Sarr . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

22-vjeçari iu bashkua Watfordit në verën e vitit të kaluar dhe në 28 ndeshje në elitën e futbollit anglez ka shënuar pesë gola.

Gjithsesi klubi i rënë në Championship, Watford po shpreson që të fitojë mbi 40 milionë euro nga shitja e Sarr.

Vet lojtari i ka kërkuar klubit që të largohet pasi nuk dëshiron të qëndroj në kategorinë e dytë angleze.

Drejtuesit e United tanimë janë në bisedime me ata të Watfordit dhe pritet që gjatë javës së ardhshme të ketë një marrëveshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

La Liga
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Premier League
Kalo në kategori