Manchester United – Arsenal është një nga ato ndeshjet që nuk duhet humbur.

Edhe pse të dy ekipet kanë humbur lojtarë të tipit Roy Keane e Patrick Vieira të cilit këtij derbi i jepnin atmosferë të madhe në mesfushë me përballjet e tyre, ky takim vazhdon të jetë i zjarrtë.

Formacioni i mundshëm i Arsenalit ndaj Unitedit, Wenger iu beson shqiptarëve (Foto) Formacioni i mundshëm i Arsenalit ndaj Unitedit, Wenger iu beson shqiptarëve (Foto)

Në këtë derbi mbizotëron talenti dhe të dy skuadrat në përbërjen e tyre kanë lojtarë të klasit botërorë, transmeton Telegrafi.

Më poshtë keni formacionin e kombinuar nga 90min.com të Djajve të Kuq dhe të Topçinjve të modulit (4-3-2-1), i cili dominohet nga Man Utd:

1.David De Gea

2.Shkodran Mustafi

Mbrojtësi shqiptar ka befasuar të gjithë që nga kalimi i tij në Emirates nga Valencia gjatë verës. Partnershipi në qendër të mbrojtjes me Laurent Koscielnyn ka qenë fantastik dhe ylli i Përfaqësueses së Gjermanisë shikohet si çelësi që ekipi i Arsene Wenger të arrijë deri të titulli. Mustafi ka treguar se është po ashtu një zgjedhje afatgjate, por me mungesën e Antonio Valencias te United dhe Hector Bellerin te Arsenali, në formacionin e kombinuar Shkodrani renditet në pozicionin e mbrojtësit të djathtë, pozitë në të cilën ka luajtur disa herë gjatë aventurës së tij në Spanjë.

Mbrojtësi shqiptar ka befasuar të gjithë që nga kalimi i tij në Emirates nga Valencia gjatë verës. Partnershipi në qendër të mbrojtjes me Laurent Koscielnyn ka qenë fantastik dhe ylli i Përfaqësueses së Gjermanisë shikohet si çelësi që ekipi i Arsene Wenger të arrijë deri të titulli. Mustafi ka treguar se është po ashtu një zgjedhje afatgjate, por me mungesën e Antonio Valencias te Unitedi dhe Hector Bellerin te Arsenali, në formacionin e kombinuar Shkodrani renditet në pozicionin e mbrojtësit të djathtë, pozitë në të cilën ka luajtur disa herë gjatë aventurës së tij në Spanjë.

3.Laurent Koscielny

Arsenal v Middlesbrough - Premier League

4.Daley Blind

5.Nacho Monreal

6.Juan Mata

7.Paul Pogba

8.Michael Carrick

9.Mesut Ozil

10.Marcus Rashford

11.Alexis Sanchez

/Telegrafi/