LAJMI I FUNDIT:

U vërshëllye para dhe pas ndeshjes nga tifozët – Messi duket se ka parë mjaft te PSG

U vërshëllye para dhe pas ndeshjes nga tifozët – Messi duket se ka parë mjaft te PSG

Lionel Messi dukej se i shmangej tifozëve të Paris Saint-Germain dhe eci drejt e në tunelin e tyre pasi skuadra e tij pësoi një humbje 2-0 ndaj Rennes në Ligue 1.

Reklama

Argjentinasi, i cili është lidhur me një largim nga klubi francez, ishte subjekt i sulmeve nga tifozët para ndeshjes në Parc des Princes.

Pavarësisht se është lojtari më i mirë në fuqi i FIFA-s për meshkuj, mbështetësit e PSG-së në dukje janë të pakënaqur me yllin 35-vjeçar pas eliminimit të tyre të hershëm nga Liga e Kampionëve.

Rennes mposht PSG-në në Parc des Princes
Lexo po ashtu Rennes mposht PSG-në në Parc des Princes

Dhe ata i bënë të njohura ndjenjat e tyre pasi shtatë herë fituesit të Topit të Artë iu lexua emri nga spikerët e stadiumit.

Pas një tjetër paraqitjeje të dobët nga kampionët në fuqi të Francës, që i panë ata të pësonin humbjen e katërt në ligë këtë sezon, Messi nuk u shfaq në disponimin për të qëndruar pranë tifozëve.

Ndërsa pjesa tjetër e skuadrës së Christoph Galtier duartrokiti mësbhtetësit e PSG-së, Messi shkoi drejt tunelit.

Sulmuesi shihet duke ecur vetë, përpara se kamerat të kthehen te Kylian Mbappe dhe pjesa tjetër e ekipit ende jashtë në fushë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori