LAJMI I FUNDIT:

Rennes mposht PSG-në në Parc des Princes

Rennes mposht PSG-në në Parc des Princes

Paris Saint-Germasin ka pësuar humbje 2-0 nga Rennes në kuadër të javës së 28-të në Ligue 1.

Reklama

Parisienët e nisën ndeshjen më mirë, por tenmpo i tyre filloi të bije nga minuta në minutë, me çka edhe pësuan gol.

Ishte minuta e 45-të e takimir, kur Toko Ekambi u asistua prej Bourigeaud, që realizoi për 1-0.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për vendasit, derisa Fabian Ruiz (55’) lëshoi një mundësi të artë shënimi.

Shanse të mira lëshoi edhe Kylian Mbappe e Lione Lmessi në 20 minutat e fundit të takimit, kur goditjet e tyre i priti Steve Mandanda.

Rennes ia doli të mbahej në fund dhe të mbante portën e pastër në udhëtim, duke marrë tri pikë të mëdha.

Pas javës së 28-të, PSG vazhdon të jetë lidere me 66 pikë, tetë më shumë se vendi i dytë Lens, ndërsa në xhiron e 29-të do të kenë punë me Lyonin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Giresse publikon listën e Kosovës për ndeshjet e muajit qershor, risi dhe rikthime

Përfaqësuesja e Kosovës
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Chelsea i njofton skuadrat e interesuara për çmimin e Mateo Kovacic

Premier League
Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Superliga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Kalo në kategori