Tyson Fury dhe Conor McGregor janë përplasur në Twitter për të arriturat e tyre dhe gjërat shumë shpejtë u bënë virale.

Kampioni i boksit më herët e kishte përshkruar irlandezin si një “ngacmues” pasi ylli i MMA e quajti atë “Versace m**i” në luftën e fundit të Billy Joe Saunders.

McGregor akuzoi Furyn se nuk e ndihmoi babanë e Saunders me sigurinë në betejën e suksesshme të djalit të tij në duelin me Canelo Alvarez.

Tyson Fury taunted Conor McGregor over his UFC record in an extraordinary Twitter row

Situata dukej se ishte qetësuar, derisa Fury u kthye në Twitter për të sulmuar rekordin e fundit të The Notorious në UFC.

Ai shkroi në Twitter: “@TheNotoriousMMA ka bërë më shumë Tapping sesa këpucët e vjetra të kërcimit të MJ”.

Reklama

Dhe kjo duket se ka ndezur fitilin e McGregorit, me yllin irlandez që më pas iu kthey The Gypsy Kingut me të njëjtën monedhë.

Reklama

McGregor reacted with a furious outburst on social media

Ai shkroi në Twitter: “Pastroje bythn e tij me gjuhën vëlla, ke humbur një vend hahahahah”.

“Dhe nuk po flas për Khabib, bëj atë që të thuhet, unë nuk i përgjigjem askujt”.

Ish-kampioni 33-vjeçar i UFC-së në dy pesha duket se i referohej Saundersit , për të cilin Fury këmbënguli se ishte shoku i tij në postimin e tij të mëparshëm në Twitter, duke e hedhur poshtë McGregorin si një ngacmues.

"Sikur ta ketë fituar lotarinë" - Tyson Fury thumbon keq Dillian Whyten "Sikur ta ketë fituar lotarinë" - Tyson Fury thumbon keq Dillian Whyten

Në mënyrë kritike, McGregor gjithashtu fshiu dhe më pas zëvendësoi postimin origjinal në të cilin e etiketoi Furyn një ‘Versace m**i’.

Reklama

Aty shkruhej: “Oh jo njerëzit nuk më pëlqejnë për çfarë do të bëj ndonjëherë hahahahaaha idiot. Ti je pak çun vëlla. Kjo është e gjitha”.

“Ti qëndrove aty ndërsa babai i shokut tënd po sulmohej dhe nuk bëre asgjë. Ky është fundi i të gjithave, vëlla”.

Reklama

Por, çdo sugjerim që ‘zoti e bekoftë’ ishte një përpjekje për të tërhequr një vijë nën shkëmbimin e zemëruar, u fshi me një postim tjetër të McGregor në Twitter gjysmë ore më vonë.

Në të ai dyfishoi akuzat e Versaces, duke postuar në Twitter një foto të Furyt me një xhaketë në përballjen Canelo vs Saunders në Teksas.

Reklama

McGregor e shkroi atë: “Hiq Versacen, nuk bëre asgjë”.

Tyson Furyt nuk i ka kaluar zemërimi ndaj Anthony Joshuas - jep parashikimin nëse AJ do të takohej me Deontay Wilderin Tyson Furyt nuk i ka kaluar zemërimi ndaj Anthony Joshuas - jep parashikimin nëse AJ do të takohej me Deontay Wilderin

Fury do të kthehet në ring në një përballje tërësisht britanike me Dillian Whyte.

Ndërkohë, McGregor po shikon një rikthim në aksion pas rikuperimit nga një thyerje e tmerrshme e këmbës që pësoi korrikun e kaluar në humbjen e tij ndaj Dustin Poirier. /Telegrafi/