LAJMI I FUNDIT:

Tuchel ka katër mbrojtës qendre në listë, njëri nga ta do t’i bashkohet Chelseat në verë

Tuchel ka katër mbrojtës qendre në listë, njëri nga ta do t’i bashkohet Chelseat në verë

Thomas Tuchel ka marrë javë më parë drejtimin e Chelseat, por objektivi nuk është titulli i kampionit.

Reklama

Ka qenë vet trajneri gjerman që ka thënë se mbetën larg titullit, pasi objektivi kryesor është një vend që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

Tuchel ka për synim që ta përforcojë repartin e mbrojtjes për edicionin e ri, pasi ky repart mbetet më problematiki te Chelsea.

Katër emra të mbrojtësve janë në listën e gjermanit dhe që të gjithë vijnë nga elita e futbollit gjerman Bundesliga.

Jerome Boateng, David Alaba dhe Niklas Sule janë në listën e teknikut gjerman dhe që të tre futbollistët janë pjesë e Bayernit.

Emri i katërt në listën e Chelseat është ai i mbrojtësit francez të RB Leipzig, Dayot Upamecano.

Mediat angleze kanë raportuar se objektivi kryesor i The Blues është Davide Alaba me austirakun që do të largohet si i lirë nga Bayern Munich.

Sa i përket Dayot Upamecanos transferimi i tij duket i vështirë pasi është raportuar se reprezentuesi francez ka një marrëveshje personale me Bayernin për t’iu bashkuar në verë, me kampionin në fuqi që pritet ta paguajë klauzolën e tij prej 40 milionë eurove.

Niklas Sule dhe Jerome Boateng duken më të arritshëm dhe Tuchel do të tentojë transferimin e njërit nga ta në Stamford Bridges. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

La Liga
Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Jurgen Klopp ka vendosur t’i dhurojë numrin 10 transferimit të tyre të madh

Premier League
Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Tifozët e PSG-së vërshëllyen Messin në paraqitjen e tij të fundit për klubin

Ligue 1
Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

Largimi para kohe nga Real Madridi: A po i thotë lamtumirë futbollit Eden Hazard?

La Liga
Messi konfirmon largimin nga PSG

Messi konfirmon largimin nga PSG

Ligue 1
Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Veprimi i shëmtuar i tifozit të Manchester United në finalen e FA Cup që tallte tragjedinë e Hillsborough

Premier League
Kalo në kategori