LAJMI I FUNDIT:

Tri transferime të mëdha – Pochettino mund ta bëjë Chelsean të luftojë sërish për trofe me këtë formacion të frikshëm

Tri transferime të mëdha – Pochettino mund ta bëjë Chelsean të luftojë sërish për trofe me këtë formacion të frikshëm

Trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino po shikohet si favorit për të marr drejtimin e Chelseat nëse Graham Potter shkarkohet.

Reklama

Mediumit The Sun zbuloi ekskluzivisht se ish-trajneri i Tottenham Hotspur është duke pritur me krahë të hapur nëse Potter largohet nga Stamford Bridge.

50-vjeçari u nda me Paris Saint-Germain në korrik të vitit 2022 dhe tani do të ishte i gatshëm të merrte punën te Chelsea nëse thirret, pavarësisht lidhjes së tij me rivalët e hidhur të Tottenham.

Pochettino drejtoi Spurs për pesë vjet përpara se të shkarkohej në 2019, vetëm disa muaj pasi humbi finalen e Ligës së Kampionëve.

Harry Kane u bë i njohur nën drejtimin e Pochettinos, dhe ai mund të tundohej drejt një transferimi te Chelsea në rast se emërohet Pochettino.

Joao Felix është një tjetër opsion sulmues për Pochettinon, nëse ai emërohet.

23-vjeçari do t’i bashkohet Chelseat nga Atletico Madrid për pjesën e mbetur të sezonit.

Diku tjetër, Enzo Fernandez ka qenë i lidhur fort me një lëvizje në Stamford Bridge dhe Pchettino mund të kërkojë mesfushorin fitues të Kupës së Botës.

Emrat tjerë që pritet të jenë pjesë e formacionit do të ishin: Kepa Arrizabalaga, Reece James, Wesley Fofana, Thiago Silva, Ben Chilëell, Mason Mount, Raheem Sterling dhe Kai Havertz. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Lionel Messi refuzon ofertën marramendëse të Al-Hilal, do t'i bashkohet Inter Miamit në MLS

Ligat tjera
Borussia Dortmund e konfirmon se Jude Bellingham është afër Real Madridit – zbulon shifrat e transferimit

Borussia Dortmund e konfirmon se Jude Bellingham është afër Real Madridit – zbulon shifrat e transferimit

La Liga
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Detajet e marrëveshjes së Kante me Al Ittihad, mesfushori do t’i bashkohet Benzemas

Detajet e marrëveshjes së Kante me Al Ittihad, mesfushori do t’i bashkohet Benzemas

Ligat tjera
Kalo në kategori