Çdo vajzë e di se një prerje e re freskon pamjen e dikujt. Dhe viti 2017 ishte një vit kur të famshëm të Hollywoodit ndryshuan shumë.

Përveç ndryshimit të flokëve, shumë prej tyre përjetuan ndryshime edhe në fytyrë.

Bright Side mblodhi ndryshimet më të ndritshme të imazhit të vitit të kaluar, transmeton Telegrafi.

13. Kate Hudson

Aktoret shpesh janë gati të ndryshojnë imazhin e tyre rrënjësisht për role të reja. Kështu që Kate i tha “lamtumirë” flokëve të saj të gjata në vitin 2017. Për fat të mirë, ne nuk duhet të presim për një premierë të filmit për të shijuar stilin e saj të ri.

Reklama

12. Jonah Hill

Jo të gjitha ndryshimet nga viti 2017 janë të lidhura me stilin e flokëve. Aktori amerikan dhe skenaristi Jonah Hill bëri gjithashtu një transformim të mahnitshëm të trupit të tij: ai pushoi së konsumuari alkool dhe ushqim të shpejtë, dhe ëmbëlsira. Ai u mor me sport, dhe rezultatet janë vërtet mbresëlënëse.

Reklama

11. Blake Lively

Ylli i ‘Gossip Girl’ vendosi të priste flokët e saj të përsosur të gjatë bjonde për rolin e saj në ‘Rhythm’. Flokët e errëta dhe një prerje e shkurtër ndryshuan imazhin e saj në mënyrë dramatike. Të gjitha për hir të artit!

10. Olivia Wilde

Reklama

Olivia Wilde u bë nënë për herë të dytë dhe ndryshoi flokët e gjata ngjyrë gështenjë. Duhet të pranojmë se kjo prerje e shkurtër e pahijshme i përshtatet asaj!

9. Cara Delevingne

Cara Delevingne gjithnjë trondit shoqërinë me frazat e saj dhe rolet e ndritshme. Por në vitin 2017, imazhi i Carës u ndryshua:nga një bionde me flokë të gjatë u bë një zonjë elegante me një prerje të shkurtër dhe flokë ngjyrë gështenjë.

Reklama

8. Selena Gomez

Vajzat e dinë se ndryshimet në jetën e tyre private mund të theksohen me një stil të ri flokësh. Në vitin 2017, Selena tronditi fansat e saj dy herë: së pari, ajo ndryshoi prerjen e flokëve të saj, dhe më pas ajo filloi përsëri të takonte Justin Bieber dhe u kthye në bionde.

Reklama

7. Taylor Swift

Kjo vajzë është akuzuar për hollësi të tepruar, por sot askush nuk mund të thotë një fjalë për këtë. Në vitin 2017, Taylor fitoi disa kilogramë dhe u bë edhe më e bukur dhe elegante.

6. Kim Kardashian

Kim e di se fotot e saj janë diskutuar gjithmonë. Në vitin 2017, zeshkania më e nxehtë ndryshoi ngjyrën e saj të flokëve në bionde dhe prerjen e saj. Ajo duket mahnitëse!

Reklama

5. Bella Thorne

Yll i ndritshëm i ri Bella Thorne ka shtuar ngjyra për jetën e saj gjatë gjithë vitit. Ajo ndryshoi ngjyrën e saj të flokëve dhe solli shumë gëzim për ndjekësit e saj në Instagram. Princesha e ‘Disney’ ishte një sirenë, një zonjë me flokë të kaltër, dhe ngjyrat e tilla të ndritshme i përshtaten asaj.

Reklama

4. Emma Stone

Emma Stone u bë një nga biondet elegante të Hollywoodit. Një ngjyrë e re theksoi bukurinë e Emës dhe shtoi disa ngjashmëri me zonjat nga vitet ’50.

3. Katie Holmes

Gra të forta merren me ndryshime të mëdha. Ish-bashkëshortja e Tom Cruise, Katie Holmes, vendosi të bëjë ndryshime radikale: ajo preu flokët e saj të gjatë dhe mori një model flokësh të bukur.

Reklama

2. Emilia Clarke

Emilia Clarke kishte veshur një parukë bionde në ‘Game of Thrones’. Por në vitin 2017, ajo vendosi të ngjyrosë flokët e saj. Ne mendojmë se ky eksperiment ishte i suksesshëm.

1. Katy Perry

Reklama

Katy Perry kishte flokë ngjyrë kafe të lehtë para karrierës së saj muzikore. Kur ajo vendosi të pushtonte botën e muzikës, ajo u bë një zeshkane e zjarrtë. Në 2017, këngëtarja preu flokët e saj dhe zgjodhi përsëri dritën. Por ky ton është pak më i lehtë sesa ai që kishte në fëmijërinë e saj. /Telegrafi/