LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Romës, Fonseca: Kumbulla është gati, luan ndaj Fiorentinës

Trajneri i Romës, Fonseca: Kumbulla është gati, luan ndaj Fiorentinës

Marash Kumbulla do të luajë nga minuta e patë në ndeshjen që Roma e zhvillon ndaj Fiorentinës në “Artemio Franchi”.

Reklama

Se mbrojtësi do të aktivizohet e ka konfirmuar trajneri Paulo Fonseca në konferencën për shtyp para ndeshjes.

“Kumbulla është gati dhe ai do të luajë nesër. Smalling do të ftohet, por ai nuk është në gjendjen më të mirë fizike për të luajtur 90 minuta”, deklaroi trajneri.

Tutje Fonseca ka thënë se Borja Mayoral do të jetë në sulm, ndërsa Pau Lopez në portë.

“Borja Mayoral do të luajë nesër, nuk do të ketë rotacion. Është e vërtetë që kemi pasur shumë ndeshje, por me shumë probleme në mbrojtje është më e vështirë për t’u menaxhuar loja”.

“Ne do të ndryshojmë dy apo tre lojtarë. Në portë do të luajë Pau Lopez”, nënvizoi trajneri. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori