LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Chelseat reagon për lojën me dorë të Silvas

Trajneri i Chelseat reagon për lojën me dorë të Silvas

Graham Potter pranon se Chelsea mund të kishte qenë me dhjetë lojtarë kundër Crystal Palaces, nëse një vedim kundër Thiago Silvës do të merrej.

Reklama

Në pjesën e parë, kur skuadra londineze ishte tashmë duke humbur, braziliani 38-vjeçar u kap në top dhe u rrëzua në tokë, duke e prekur qëllimisht topin për të ndaluar Jordan Ayeë të Palaces të dilte para portës.

Qendërmbrojtësit iu dha një karton i verdhë nga gjyqtari Chris Kavanagh, dhe megjithëse pasoi një rishikim i VAR-it, ndëshkimi i Silvës nuk shkoi më tej, duke zhgënjyer shumë trajnerin e Palaces, Patrick Vieira.

Verdha e Thiago Silvës në pjesën e parë mund të ishte më e keqe, pranoi më pas trajneri Graham Potter

Potter deklaroi për BBC Sport pas ndeshjes: “Mendova se ishte prekje. Fakti që ishte shumë larg golit e shpëtoi dhe mund të kishte shkuar në anën tjetër. Është e afërt, e kuptoj zhgënjimin e Patrikut. Është një 50-50”.

Për të shtuar zymtësinë e Palace, Silva ishte atëherë një ndihmës i rëndësishëm në golin barazues të shënuar nga Pierre-Emerick Aubameyang për blutë në minutën e 38-të.

Conor Gallagher shënoi në minutat e fundit golin e fitores, duke u dhënë kështu Bluve tre pikë të mëdha. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori