LAJMI I FUNDIT:

Torino i ofron Interit shkëmbimin Izzo-Vecino

Torino i ofron Interit shkëmbimin Izzo-Vecino

Torino është i gatshëm të ofrojë shërbimet e mbrojtësit italian Armando Izzo për të marrë shërbimet e mesfushorit uruguaian të Interit, Matias Vecino.

Reklama

Marco Giampaolo ka marrë përsipër ekipin nga Olimpico dhe thuhet se ka shënjestruar një mori lojtarësh që pritet ta përforcojnë skuadrën Granata.

Sipas gazetës Tuttosport, Interi është i përgatitur të marrë para nga shitja e Vecinos këtë verë dhe Torino po mendon transferimin e tij.

Megjithatë, klubi i Torinos thuhet se mund të dërgojë mbrojtësin Izzo në drejtim të kundërt si pjesë e një shkëmbimi.

Raporti pretendon se Nerazzurri e kanë ndjekur Izzon për një kohë të gjatë, por që blerja e një qendërmbrojtësi do të varet nga e ardhmja e trajnerit Antonio Conte.

Operacioni gjithashtu kërkon disa negociata dhe Torino mund të duhet të përfshijë një shifër parash për të mbyllur marrëveshjen e shkëmbimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Kalo në kategori