Torino arriti fitore ndaj Milanit me rezultat 2-0 në Serie A.

Golat për vendasit në këtë ndeshje i shënuan Andrea Belotti (58′) dhe Alejandro Berenguer (69′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte qendër mbrojtësi Nicolas Nkoulou, por në këtë ndeshje luajtën mjaft mirë edhe Armando Izzo, Tomas Rincon dhe Belotti.

Andrea Belotti (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Te Milani në nivel ishin Tiemoue Bakayoko dhe Ricardo Rodriguez.

Lista e atyre që dëshpëruan te kuqezinjtë është mjaft e gjatë, por vlejnë të përmenden Franck Kessie, Alessio Romagnoli dhe Suso, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Torino:

Milan:

/Telegrafi/