Skuadra e Arsenalit është një prej klubeve më të mëdha në botën e futbollit.

Me yje të tillë si Mesut Ozil, Alexis Sanchez dhe Granit Xhaka në radhët e tyre, nuk është çudi se Gunnersat kanë numër të madh të fansave.

Por, thuhet se pas çdo burri të suksesshëm, qëndron një grua e fortë.

Në këtë formë më poshtë gjenden bashkëshortet, të fejuarat dhe të dashurat e disa prej futbollistëve të skuadrës londineze. /Telegrafi/

10) Melanie Walcott – Theo Walcott

10) Melanie Walcott – Theo Walcott

2) Alexis Sanchez - Laia Grassi

9) Alexis Sanchez – Laia Grassi

13) Jennifer Giroud – Olivier Giroud

8) Jennifer Giroud – Olivier Giroud

12) Jessica Sterling – David Ospina

7) Jessica Sterling – David Ospina

11) Colleen Rowland – Aaron Ramsey

6) Colleen Rowland – Aaron Ramsey

8) Isabel Ramos – Nacho Monreal

5) Isabel Ramos – Nacho Monreal

zzz

4) Shkodran Mustafi – Vjosa Kaba

3) Esha Gupta – Hector Bellerin

3) Esha Gupta – Hector Bellerin

2) Granit Xhaka - Leonita Lekaj

2) Granit Xhaka – Leonita Lekaj

14) Mandy Capristo – Mesut Ozil

1) Mandy Capristo – Mesut Ozil