LAJMI I FUNDIT:

Top 30 futbollistët me pagat më të mëdha mujore në Ligue 1

Top 30 futbollistët me pagat më të mëdha mujore në Ligue 1

Ligue 1 po rritet gjithmonë e më shumë, në sezonet e funti me hapa gjigant dhe kjo më së shumti fal investimeve të Paris Saint Germainit.  

Reklama

L’Equipe ka publikuar se sa shumë paguhen lojtarët në kampionatin elitar francez dhe normalisht që nuk mungojnë befasitë, transmeton Telegrafi.

Silva: Më vështirë është ta ndalësh Messin sesa Ronaldon
Lexo po ashtu Silva: Më vështirë është ta ndalësh Messin sesa Ronaldon

Dominon PSG në krye me Neymarin, braziliani fiton mbi tre milionë euro në muaj, ndërsa më poshtë keni top 30:

30.Thomas Meunier (PSG) – 260.000 euro

29.Stevan Jovetic (Monaco) – 280.000 euro

28.Kamil Glik (Mónaco) – 290.000 euro

27.Bertrand Traore (Lyon) – 300.000 euro

26.Nabil Fekir (Lyon) – 300.000 euro

25.Adil Rami (Marseille) – 300.000 euro

24.Valere Germain (Marseille) – 300.000 euro

23.Kostas Mitroglu (Marseille) – 330.000 euro

22.Keita Balde (Monaco) – 340.000 euro

21.Memphis Depay (Lyon) – 350.000 euro

20.Mariano Díaz (Lyon) – 350.000 euro

19.Joao Moutinho (Monaco) – 350.000 euro

18.Steve Mandanda (Marseille) – 390.000 euro

17.Florian Thauvin (Marseille) – 410.000 euro

16.Mario Balotelli (Nice) – 450.000 euro

15.Luiz Gustavo (Marseille) – 500.000 euro

14.Dimitri Payet (Marseille) – 500.000 euro

13.Hatem Ben Arfa (PSG) – 500.000 euro

12.Marco Verratti (PSG) – 600.000 euro

11.Julian Draxler (PSG) – 600.000 euro

10.Dani Alves (PSG) – 700.000 euro

9.Radamel Falcao (Monaco) – 750.000 euro

8.Javier Pastore (PSG) – 770.000 euro

7.Thiago Motta (PSG) – 875.000 euro

6.Marquinhos (PSG) – 1,12 milionë euro

5.Angel Di María (PSG) – 1,12 milionë euro

4.Thiago Silva (PSG) – 1,33 milionë euro

3.Kylian Mbappe (PSG) – 1,5 milionë euro

2.Edinson Cavani (PSG) – 1,54 milionë euro

1.Neymar (PSG) – 3,06 milionë euro

/Telegrafi/