LAJMI I FUNDIT:

Top 10 futbollistët e rinj më të shtrenjtë – Sancho, Guendouzi dhe Zaniolo në krye të listës

Top 10 futbollistët e rinj më të shtrenjtë – Sancho, Guendouzi dhe Zaniolo në krye të listës

CIES Football Observatory e ka nxjerr listë e lojtarëve të rinj më të shtrenjtë.

Janë llogaritur lojtarët nën moshën 21 vjeçare, që sot janë shumë numë numër.

Ajo që bie në sy është se të gjithë lojtarët më të shtrenjtë vijnë nga top pesë ligat më të mëdha/

Lojtari më i shtrenjtë sipas CIES është Jadon Sancho i Borussia Dortmund që vlen 150 milionë eur.

Pas tij vijnë Mattéo Guendouzi dhe Nicolò Zaniolo, që vlejnë mbi 65 milionë euro.

Më poshtë e gjeni listën e top 10-të më të shtrenjtëve. /Telegrafi/

Ryan Sessegnon (Fulham): 43,5 milionë euro

Evan N’Dicka (Eintracht Frankfurt): 44,1 milionë euro

Justin Kluivert (Roma): 44,3 milionë euro

Vinicius Junior (Real Madrid): 55 milionë euro

Gianluigi Donnarumma (Milan): 59,4 milionë euro

Declan Rice (West Ham): 64,2 milionë euro

Kai Havertz (Bayer Leverkusen): 64,3 milionë euro

Nicolò Zaniolo (Roma): 67,4 milionë euro

Mattéo Guendouzi (Arsenal): 70,1 milionë euro

Jadon Sancho (Borussia Dortmund): 150,3 milionë euro


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori