LAJMI I FUNDIT:

Tifozi i Manchester United hedh dyshime përmes videos se si u manipulua shorti i Ligës së Evropës

Tifozi i Manchester United hedh dyshime përmes videos se si u manipulua shorti i Ligës së Evropës

Tifozi i Manchester United, Mark Goldbridge ka sjell dyshime në legjitimitetin e shortit të së hënës në Ligën e Evropës pasi skuadrës e Ligës Premier do të luajë kundër Barcelonës.

Skuadra e Erik ten Hag do të përballet me gjigantët spanjollë në një play-off me dy ndeshje në raundet e eliminimit të dytë të vitit të ardhshëm, pasi ata dështuan në kualifikimin automatik në 16-shen e fundit.


Javën e kaluar, United regjistroi një fitore 1-0 kundër Real Sociedad pas një goli të shënuar nga Alejandro Garnacho, por kjo nuk ishte e mjaftueshme pasi skuadra e La Ligës kryesoi Grupin E në diferencën e golave.

Kjo do të thotë se ata përballen me një nga favoritët e turneut të enjten më 16 shkurt dhe më 23 shkurt.

Siç bën shpesh, tifozi i Manchester United, Mark Goldbridge, ka reaguar drejtpërdrejt në kanalin zyrtar të “The United Stand” në YouTube për shortin e Ligës së Evropës.

“Zoltan Gera po shikonte atje. Ai e di se çfarë është Man United. Ai po shikonte topat. Ai duhet të ishte i verbër. Duhet të ishte një tërheqje e topit pa shikuar”, thotë ai në video.

“Është Man United. E dinte! Ai e shikoi! Kjo është një manipulim. Kjo është një shaka e keqe. Merrni topat dhe më pas hidhini brenda”.

“Ai e pa topin ku gjendej Man United, e hodhi në tas. Ai mund ta shohë. Shaka e keqe. Shaka e keqe”.

“Nuk më intereson çfarë thotë dikush, ju mund të tregoni se çfarë topi të zgjedhë. Ai mundet”, shton më tej ai në video. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

La Liga
Tek Arsenali të sigurt se do shpallen kampionë – dalin pamjet duke prezantuar trofeun

Tek Arsenali të sigurt se do shpallen kampionë – dalin pamjet duke prezantuar trofeun

Premier League
Cristiano Ronaldo tregohet dinak kur parashikon fituesin e Ligës Premier këtë sezon

Cristiano Ronaldo tregohet dinak kur parashikon fituesin e Ligës Premier këtë sezon

Ndërkombëtare
Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Fjalët e para të Usyk pasi u shpall kampion i padiskutueshëm i peshave të rënda në boks

Boks
Bayern Munich e bën zgjedhje të parë për stolin trajnerin e njohur të Ligës Premier

Bayern Munich e bën zgjedhje të parë për stolin trajnerin e njohur të Ligës Premier

Bundesliga
Kalo në kategori